Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek, Finike Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mustafa Geyikçi ile birlikte Finike’de esnaf ziyaretinde bulundu. Esnafa hayırlı işler dileklerini iletip destek isteyen Başkan Böcek, vatandaşlarla da biraraya gelerek, Finike’ya kazandırdığı hizmetleri ve yeni dönemde hayata geçireceği projeleri anlattı.

Fi̇ni̇ke Nehi̇r Kenari Rekreasyon Projesi̇ (Medium)

NE SÖZ VERDİYSEK YAPTIK

5 yıl önce Finike’ye ne söz verdiyse yerine getirdiklerini kaydeden Başkan Böcek, “Finike merkezindeki kanalizasyon sorununu çözdük. Kentler meydanları ile anılır dedik ve Finike’mize yakışır bir kent meydanı kazandırdık. Bunun yanında Eroğlu Nuri Cami yapımını tamamladık. Asfaltsız yol bırakmadık. Bir 5 yıl daha kimseyi ötekileştirmeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

NEHİR KIYISINA MUHTEŞEM PROJE

Finike’ye yeni dönemde kazandıracağı projeler hakkında da bilgi veren Başkan Böcek, özel peyzaj projeleri ile Akçay’a yeni bir görünüm kazandıracaklarını söyledi. Nehir kıyısında tüm halkın kullanımına açık seyir terasları ve gondol iskelesi yapacaklarını aktaran Başkan Muhittin Böcek, “Finike Nehir Kenarı Rekreasyon Projesi ile halkımızın ve turislerin bölgeyi kullanımındaki katılım oranını artıracağız. Gondol turları ile turizme katkı sağlayarak, kentimize hareketlilik getireceğiz” diye konuştu.

Başkan Kumluca Finike (17) (Medium)

ÜRETİM VE İSTİHDAMA KATKI VEREN PROJELER

Finike’ye kuracakları alabalık tesisiyle istihdama katkı sağlayacaklarını dile getiren Başkan Böcek, alabalık yetiştiriciliğini yaygınlaştıracaklarını aktardı. Böcek, üreticinin ürünlerini uygun şartlarda depolamasını sağlamak için üretimin yoğun olduğu doğu ve batı bölgelerinde soğuk hava depoları kuracaklarını anlattı. Başkan Böcek, kuracakları Biyolojik Mücadele Üretim Tesisi ile üretimin girdi maliyetini azaltarak ve kimyasal mücadele yerine biyolojik mücadele yöntemleri kullanarak temiz gıdaya erişimi destekleyeceklerini kaydetti.

Şarkılara konu olan Akdeniz akşamlarının en tutkulu aşkı Antalya’nın bu plajında yaşandı Şarkılara konu olan Akdeniz akşamlarının en tutkulu aşkı Antalya’nın bu plajında yaşandı

Başkan Kumluca Finike (21) (Medium)

KUMLUCA STADYUMUNU İNCELEDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek, ardından Kumluca’yı ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşla selamlaştı. Yapımında sona gelinen ve tribün koltukları monte edilen Kumluca Atatürk Stadyumu’ndaki çalışmaları yerinde gören Başkan Böcek, projeyle Kumluca’nın başta güreşler olmak üzere sportif ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapacağı modern bir stadyuma kavuşacağını söyledi.

Kaynak: BÜLTEN