Deniz Mahallesi'nin 15 yıldır muhtarlığını yapan Mustafa Öztürk, yorulması ve sağlık sorunları nedeniyle muhtarlığa yeniden adaylığını koymayacağını açıklamış, semt sakinleri de Muratpaşa Belediyesi'nden emekli iki çocuk babası Mehmet Zafer Öztürk'ün aday olmasını teklif etmişti. Yoğun istek üzerine oğul Öztürk göreve talip oldu. Mehmet Zafer Öztürk'ün karşısına üç aday çıktı. En yakın rakibiyle arasında 90 oy fark olan Öztürk, 728 oyla yaşadığı mahallenin yeni muhtarı seçildi.

Muhtarlik Gorevini Babasindan Devraldi 39917 (3)

Antalya’da AK Parti’den CHP’ye geçen belediyenin borcu açıklandı Antalya’da AK Parti’den CHP’ye geçen belediyenin borcu açıklandı

BABAYA TEŞEKKÜR PLAKETİ

Listesinde yer alan azalar Sami Tecimen, Ömür Kahyaoğlu, Bülent Yıldırım, Dicle Kaçmaz, Cenk Aytuğ, Güzide Demirhan, Ali Küçük, Sadegül Subaycan ile birlikte muhtarlık görevine başlayan Mehmet Zafer Öztürk, mahallesine 15 yıl hizmet veren eski muhtar babası Mustafa Öztürk'ün elini öpüp, plaket ve çiçek sunup teşekkür etti. Muhtarlık görevini oğluna devreden Öztürk, "Oğlum azaların ile birlikte yolununuz açık olsun, güzide mahallemize sahip çıkın, sorunların çözümü için canla başla çalışın" dedi.

Muhtarlik Gorevini Babasindan Devraldi 39917 (1)

MAHALLEDE KOLLAR SIVANDI

Muhtarlık görevini babasından devralmanın onurunu, heyecanını yaşadığını ifade eden Mehmet Zafer Öztürk, "Babama muhtarlık yaptığı süre içinde hep yardımcı olmuştum. Mahallemizi çok iyi tanıyorum, sorunlarını da çok iyi biliyorum. Mahalle sakinlerimizle birlikte başta çocuklarımıza yeni park alanları, gençlerimize spor tesisleri kazandırmak, diğer sorunlarımızın da çözümü için canla başla çalışacağız" mesajını verdi.

Kaynak: DHA