Antalya’nın Alanya İlçesi’ne bağlı olan Tosmur ve Oba Mahalleleri arasında perşembe günleri kurulan pazar nedeniyle vatandaşlar mağdur oluyor. Mahallenin sokaklarının dar olması nedeniyle birde pazar nedeniyle sokak çift yönlü kapatılıyor. Çarşamba günü akşam saatlerinde kapatılan sokak perşembe günü gece saatlerine kadar kapalı tutuluyor. Pazar nedeniyle kapanan sokağa dar olması nedeniyle de acil bir müdahale gerektiren durumlarda itfaiye ve ambulansların girmesi imkansız hale geliyor. İki taraflı kapatılan yol nedeniyle acil bir durumda zorluklar yaşandığını dile getiren vatandaşlar, Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik’e seslenerek yardım talep ettiler.

“ACİL DURUMLARA MÜDAHALE EDİLEMİYOR”

Alanya Persembe Pazari (1) (Small)

Mahalle arasında kurulan pazar nedeniyle acil durumlara müdahale edilemediğini ifade eden vatandaşlar, “Biz pazardan aslında çok memnunuz. Evimizin bütün ihtiyaçlarını bu pazar sayesinde alabiliyoruz. Ancak pazar nedeniyle çarşamba günü akşam saatlerinde sokak kapatılıyor perşembe günü gece saatlerinde tekrar kullanmaya başlıyoruz.

Antalya’nın dünyaca ünlü sahilinde geç saatlere kadar hareketlilik sürüyor… Konyaaltı’da akşam manzaraları Antalya’nın dünyaca ünlü sahilinde geç saatlere kadar hareketlilik sürüyor… Konyaaltı’da akşam manzaraları

Alanya Persembe Pazari (3) (Small)

Bu süre içerisinde acil bir durum olduğunda müdahale etmekte zorluklar yaşanıyor. Bu sorunu daha önceki Alanya Belediyesi yönetimine defalarca dilekçe ile ilettik ama bir milim dahi yol kat edemedik. Sesimizi duyan olmadı. Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik’in sesimizi duyacağına ve bu soruna köklü çözüm bulacağına inanıyoruz” şeklinde Başkan Özçelik’e seslendi.

Muhabir: NİHAT TOKLU