Havaların ısınmasıyla birlikte mangalseverlerin sezonu başladı. Osmanlı döneminden bu yana kültürümüzün vazgeçilmez unsurlarından biri olan mangal, her mevsimde yapılabileceği gibi en çok tercih edilen bahar ve yaz dönemlerinde tabiri caize eşi dostu bir araya getiren bir etkinlik olarak karşımıza çıkıyor. Antalya yalnızca tatilciler için değil, yaz aylarının gelmesiyle birlikte doğal güzellikleri, temiz havası ve keyifli atmosferiyle mangalseverler için de vazgeçilmez adreslerinden biri haline geliyor. Aileler, arkadaş grupları ve sevdiklerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz mangal keyifleri, tavuk kanattan ızgara köfteye, kuzu pirzoladan ciğere kadar onlarca lezzeti bir masada toplayarak hem gözleri hem de mideleri doldurur nitelikte. Kendine özgü piknik ve yeşil alanlarıyla mangal tutkunlarının buluşma noktası olan şehir, size şehir merkezinden bile uzaklaşmadan kolaylıkla erişim sağlayabileceğiniz piknik ve mesire alanlarıyla kucak açıyor. Hepimiz bu şehrin dünyaca üne sahip tatil yerlerini biliyoruz. Peki ya bu tatili mangal keyfi ile taçlandırmak istediğimizde rotamızı doğrultacağımız mesire alanlarını? Yazımızda sizler için sevdiklerinizle birlikte keyifli mangal partileri düzenleyerek unutulmaz anlara imza atabileceğiniz, şehrin en gözde mesire ve piknik alanlarını sizler için derledik. Ancak bu listeyi sizlerle paylaşmak için küçük bir ricamız var. O da bu alanları temiz ve özenli kullanmak. Hepinize şimdiden mutlu piknikler diler ve mesire alanı gezimize başlayabiliriz…

TOPÇAM PLAJI MESİRE ALANI
Konyaaltı ilçesi sınırlarında bulunan mesire alanı, şehir merkezine oldukça yakınlığı ve ulaşım kolaylığı ile hem Antalyalılar hem çevre illerden gelenler hem de tatilciler için mangal keyfini gerçekleştirecekleri ilk seçeneklerden biri. Mesire alanlarında en çok karşılaşılan sorunlardan biri olan otopark problemi, 300 araç kapasiteli otopark alanıyla minimum düzeye indiriliyor. Mescit, mangal yerleri, duşa kabin, WC, çevre aydınlatma, otopark, kasap, market ve büfeler ile piknikseverlerin her ihtiyacına karşılayan tesiste, temizliğin ön planda oluşu da tercih edilebilirliğini arttırıyor. Ayrıca burada mangal keyfinizi alanın hemen yanı başında konumlanan plajda yüzme keyfi ile taçlandırabilirsiniz. Alan oldukça temiz bir denize sahip. Ek olarak buraya erken saatlerde gelmenizi öneriyoruz aksi taktirde yaklaşık bin 500 kişinin piknik yapabileceği gölgelikli 200 oturma grubu bulunan bu alanda yer bulma problemi yaşamanız çok olası.

Topcam

SARISU MESİRE ALANI
Şehrin en büyük piknik alanlarından biri olan Sarısu mesire alanı, Antalya yat limanının hemen yanında Konyaaltı ilçesi sahilinde bulunur. 350 dönüme yayılan mesire alanı, itibariyle ‘Mavi Bayrak’a sahip muhteşem plajı, çam ağaçlarıyla bütünleşmiş ormanlık alanları Sarısu çayının denize kavuştuğu bölgeyi de içine alarak pek çok güzelliği sınırları içerisinde bulundurması sebebiyle doğaseverleri kendine bir mıknatıs gibi çekerken, ulaşım kolaylığı ile de piknikçilerin en uğrak duraklarından biridir. Alanda Çevre aydınlatma sistemi ve renkli led aydınlatmaların bulunması da pikniğini akşam yapmak isteyenler adına olanaklar sunar. Sarısu mesire alanı, Sarısu çayının denize kavuştuğu bölgeyi de kapsayan 350 dönümlük alana sahiptir. Bulunduğu konum itibariyle Mavi Bayraklı muhteşem sahili ve Çam ağaçlarıyla bütünleşmiş Ormanlık alanlarıyla gelen ziyaretçilerin hoşça vakit geçirebileceği bir yaşam alanıdır. Sarısu Mesire alanının en büyük farkındalığı; Denizi, Çam Ormanlarıyla bezenmiş yeşil alanlarının olmasıdır. Sarısu mesire alanı, otopark, halk plajı, çardaklar, mangal yakma yerleri, mutfak tezgahı, çeşme ve tuvaletler gibi ihtiyaç duyulabilecek her şeyi içinde barındırmaktadır.

Sarı Su

LARA PLAJI PİKNİK ALANI
Muratpaşa ilçesinde konumlanan ve Antalya merkeze 18 kilometre mesafeden bulunan, hemen arkasında bulunan ormanlık alanıyla halka açık bir piknik ve kamp alanı sunan bu yer, 2 km boyunca uzanan kumsala da ev sahipliği yapmasıyla biliniyor. Buradaki ziyaretçilerine soyunma kabini, şezlong, şemsiye ya da yiyecek-içecek alışverişi sağlayan tesisler, bölgenin tercih edilebilirliğini de arttırmaktadır. Çam ormanlarının kokusunu doyasıya hissedip gölgesinde serinlerken, bir tarafta mangalınızın ateşini harlayıp, diğer tarafta ise denizin oldukça temiz ve sakin sularında deniz kum güneş üçlüsünü yaşayabilirsiniz.

Lara

MACERA ORMANI
Kepez’de bulunan bu alana eğer ilk defa gelecekseniz, eminiz piknik yapmak istediğinizde ayaklarınız sizi buraya tekrar getirecek. Antalya’nın neredeyse tamamını, masmavi deniz, görkemli Beydağları ve muhteşem bir şehir manzarası eşliğinde gözler önüne seren Kepez Kent Ormanı, bizce kesinlikle her piknikçinin hayalini süsler nitelikte bir mesire alanı. Şehir merkezine yakın bir yerde piknik yapmak isteyenlere şehrin tam ortasında adeta bir tabiat parkındaymış gibi hissettiren alan yalnızca yetişkinlerin değil içerisindeki hayvanat bahçesi ve oyun parkları ile minik piknikçilerinde gözdesi olacak. Sabit mangalları bulunan mangal için ayrılmış özel alanlar ile yanınız da sadece tel ve kömür getirip ateşinizi kolaylıkla yakabilirsiniz. Ayrıca alanda bulunan çay bahçesi, restoran ve kafe gibi pek çok sosyal tesiste de keyifli vakit geçirmeniz mümkün.

Macera Ormanı

KARGICAK PİKNİK ALANI
Şehir merkezine 22 km uzaklıkta, Antalya-Kemer yolunun hemen üzerinde konumlanan mesire alanı, yaklaşık 4 hektara sahip alanıyla piknikseverleri ağırlamaya devam ediyor. Ziyaretçilerine yalnız piknik değil aynı zamanda alanda bulunan plajıyla su sporlarını gerçekleştirme imkânı sunan bu alan, pek çok piknikçinin ilk tercihi arasında yer alır.

Ehliyetini kaptıranlar yetkililere seslendi... Ehliyet affı çağrısı Ehliyetini kaptıranlar yetkililere seslendi... Ehliyet affı çağrısı

Kargicak

Muhabir: BUSE ER