Gebze ilçesinde bulunan Gebze Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen ve ülkemizin çeşitli illerinden pek çok yüzücünün katıldığı şampiyonanın 7500 metre mesafe yarışında kırmızı beyazlı yüzücüler Boran Atasoy, Muhammed Eyüp Oya ve Abdulaziz Oruç sırasıyla birinci, ikinci ve üçüncü sırayı alarak madalyaları topladı.

Antalyaspor Lencup Biletini Aldi Resim (Medium)

BAŞARIYA İMZA ATILDI

Antalyasporlu erkek yüzücülerin rakiplerine geçit vermediği 7500 metrenin Kadınlar kategorisinde yarışan Zeynep Kazancı ise ikinci olarak listeye bir gümüş madalya daha yazdırdı.

Yüzme takım sporcularının 7500 metrede gösterdikleri etkili performansın ardından 5000 metre mesafede suya giren Antalyasporlu Bekir Murat Postalcıoğlu da birinci olarak kazandığı altın madalya ile akreplerin madalya sayısını 5’e yükseltti.

Kadınlar kategorisinde 11-12-13 Yaş Gelişim Grubu Yarışları’nda kulaç atan kırmızı beyazlı sporcu İrem Çağman’ın 3. olarak bronz madalya aldığı 3000 metre yarışında takım arkadaşları Lidya Erdoğan ve Deniz Pekşen 5. ve 6. Sırayı aldılar. Erdoğan ve Pekşen gelişim grubuna özel olarak ilk sekiz içerisine giren sporculara verilen madalyaları kazandılar.

Mesafesi ile oldukça zorlu bir yarış olan 10.000 metrede yarışan Antalyasporlu Poyraz Şan Aşkın, 1.53.26.60’lık derecesi ile gümüş madalya kazandı. Poyraz Şan, elde ettiği derece ile Milli Takım Seçme Sıralamasında 4. sırayı alarak 18 Mayıs 2024 tarihinde İtalya'da düzenlenecek olan LenCup’da mücadele edecek milli takımızda yer almaya hak kazandı. BÜLTEN

Fenerbahçe Union Saint-Gilloise (SG) maç tarihi belli mi, ne zaman oynanacak Fenerbahçe Union Saint-Gilloise (SG) maç tarihi belli mi, ne zaman oynanacak

Kaynak: BÜLTEN