Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından eski çekiç atma Türkiye rekortmenlerinden Nurullah İvak adına düzenlenen Nurullah İvak Atmalar Kupası, 4-5 Mayıs 2024 tarihlerinde Bursa’da gerçekleşti. Bu yıl otuzuncusu gerçekleştirilen kupaya katılan Antalyasporlu atletler Bursa’dan ilk 3 içerisinde yer alan 5 derece ile ayrıldılar.

Antalyaspor Atletizm Nurullah İvak Atmalar Kupası 2024 (2) (Small)

Bursa Atıcılar Atletizm Sahasında toplam 269 sporcunun mücadele ettiği yarışmada U16 yaş kategorisinde yarışan kırmızı beyazlı atlet Emine Nur Bektaş, cirit ve disk yarışlarında birinci olarak iki adet altın madalya kazandı. Emine Nur gibi U16’da yarışan Nisa Pekyürek ise Gülle Atma yarışında en uzak mesafeye ulaşan isim olarak Bursa’da birincilik kazanan bir diğer Antalyasporlu oldu.

Antalyaspor'un eski yıldızı Bodrumspor'da... Ligin yeni ekibi kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor Antalyaspor'un eski yıldızı Bodrumspor'da... Ligin yeni ekibi kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor

Antalyaspor Atletizm Nurullah İvak Atmalar Kupası 2024 (1) (Small)

Toplam 56 adet hakemin görev aldığı bu kupa organizasyonunda kırmızı beyazlıların U16 yaş kategorisinde yarışan atletlerinden Ayşe Akçay çekiç yarışmasında üçüncü olurken; takım arkadaşı Özlem Balica ise cirit müsabakasında dördüncü sırayı elde etti.

Antalyaspor Atletizm Nurullah İvak Atmalar Kupası 2024 (3) (Small)
Çekiç atma yarışmasında mücadele eden sporculardan olan ancak U18’de yarışan Süheyla Şabahat’ın altıncı sırada yer aldığı organizasyonda U20’de yarışan Antalyasporlu Berçem Varçin ise cirit atmada ikinci olarak kürsüye çıkan bir başka atlet oldu.

Kaynak: BÜLTEN