Turizm açısından en önemli şehirler arasında yer alan Antalya’nın göbeğinde çöplerin etrafında oluşan çöp birikintileri vatandaşları isyan ettirdi. Yaz sıcaklarının da gelmesiyle birlikte çöplerde oluşan kötü kokudan rahatsızlık duyan vatandaşlar, yetkililere seslenerek çöplerin daha sık toplanmasını istedi. Turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği Antalya’da çöp krizi her geçen gün büyümeye devam ediyor. Etrafa atılan çöplerin yanı sıra çöp konteynerlerinin etrafında çöplerin dolu olmasından kaynaklı biriken çöpler, Antalya’ya yakışmayan görüntüler sözlerini beraberinde getiriyor.

Whatsapp Image 2024 05 16 At 16.21.27 (Small)

ANTALYA’NIN ÇÖP SORUNU BİTMİYOR

Sık sık çöp haberleri ile gündeme gelen Antalya’da çöp krizi bitmek bilmiyor. Etrafta biriken çöplerden rahatsızlık duyan vatandaşlar, çöp kutularının yetersizliğinden ve çöplerin sürekli dolu olmasından yakınıyor. Çöp sorununun çözülmesini isteyen vatandaşlar, “Antalya gibi güzel bir şehir çöp batağına düştü. Milyonlarca turistin geldiği Antalya, çöplerden dolayı yanlış tanınıyor. Güzelliklerle dolu şehrimizin çöplerle anılması ne kadar üzücü bir durum.

Whatsapp Image 2024 05 16 At 16.21.26 (2) (Small)

Yetkililer bu konuya her zaman sessiz kalıyorlar mağdur olan biz oluyoruz. Her taraf çöp içinde üstüne birde sıcaklıkla beraber inanılmaz kötü bir koku oluyor. Çöplerin yanından geçemiyoruz. Turistler, Antalyamızı yanlış tanıyorlar. Binbir güzelliklerle anılmak varken neden çöplerle anılıyoruz hiç anlamıyoruz. Dünya’da olmayan güzelliklere sahibiz ama bir türlü çöp sorununu çözemiyoruz. Sokak araları, caddeler, çöp konteynerlerin etrafı, plajlar… Her yer çöp içinde.

Antalya Büyükşehir Belediyesi duyurdu... O yol kapanacak Antalya Büyükşehir Belediyesi duyurdu... O yol kapanacak

Whatsapp Image 2024 05 16 At 16.21.26 (1) (Small)

Gerçekten Antalya’nın bu haline çok üzülüyoruz. Zaten yetersiz sayıda çöp konteyneri ve kutusu var. Birçok yerde çöp yok. Elimizde, çantalarımızda saatlerce çöp taşımak zorunda kalıyoruz. Her seferinde bu konuyu yetkililere dile getirsek de bir çözüm üretilemiyor. Sıcaklıklar arttıkça bu çöplerden daha fazla koku gelecek. Çöpler daha sık toplanmalı ve bu çöp sorununa bir an önce çözüm bulunmalı” şeklinde yetkililere seslendi.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN