Ara tatile ilişkin henüz yeni bir karar alınmamışken, 180 olan eğitim iş günü süresinin uzatılması üzerinde duruluyor. Öğrencilerin yılda 200 gün okula gideceği bir sistem hedefleniyor. Ancak Millî Eğitim Bakanlığı'nın bu konuyla ilgili resmi bir kararı olup olmadığıysa pek çok kişi tarafından araştırılıyor.

Eğitim iş gününün 200 güne çıkarılması için yaz tatili süresinin kısaltılması yönündeki iddialar giderek artıyor. Peki yaz tatili kısalıyor mu? Detaylar aşağıda…

78683

YAZ TATİLİ KISALIYOR MU, ARA TATİL KALDIRILACAK MI?

Okullarda kasım ve nisan aylarında 5 gün olmak üzere hafta sonuyla birlikte toplamda 9 gün süren ara tatil uygulamasında herhangi bir değişikliğe gidilmedi. Öğrenciler, sınav yorgunluklarını attığı ara tatillerden yine aynı şekilde faydalanabilecek.

MEB, ara tatil uygulamasının öğrencilere psikolojik yönden iyi geldiğini aynı zamanda öğretmenlerin de mesleki gelişimlerine katkı sağladığını ifade ediyor. Ara tatil uygulamasının kaldırılması veya yaz tatilinin kısaltılması yönünde henüz resmi bir açıklama yok. Olduğu takdirde sizlerle paylaşacağız.

130420202526 42

THREADS Türkiye’de geçici mi tamamen mi kapatıldı, ne zaman THREADS açılacak, kapatılma nedeni ne? THREADS Türkiye’de geçici mi tamamen mi kapatıldı, ne zaman THREADS açılacak, kapatılma nedeni ne?

EN YAKIN ARA TATİL NE ZAMAN?

En yakın ara tatil bu yıl Nisan ayında Ramazan Bayramı’na denk gelecek. Ramazan Bayramı 10-11-12 Nisan tarihleri arasında, Arife Günü ise 9 Nisan’da olacak. Öğrenciler ise en yakın ara tatile ancak 8-12 Nisan tarihlerinde kavuşabilecek.

Dolayısıyla bu yıl ara tatil ve Ramazan Bayramı tatili bir arada yapılacak. İki tarihin de aynı haftaya denk gelmesinden dolayı öğrenciler bir kez tatil yapabilecek.

Öğrenci

KARNELER NE ZAMAN ALINACAK?

Binlerce öğrenci ve veli karnelerin alınacağı günü iple çekiyor. Öyle ki yaz tatiline ilişkin planlar şimdiden yapılmış durumda. Peki karneler ne zaman alınacak? Öğrenciler, 14 Haziran 2024 Cuma günü karnelerini alacak. Böylelikle yaz tatilleri de başlamış olacak.

Muhabir: STAJYER MUHABİR REMZİYE KAYA