Antalya’da babaannesi ile beraber kreşe giden 3 yaşındaki Ateş Soyipek, yaya geçidinden karşıya geçmeye çalıştığı sırada motosiklet çarpması sonucu kaval kemiği kırıldı. Hastanede tedavi gördükten sonra taburcu olan Ateş Soyipek’in babası da aynı yaya geçidinde ölümden döndü. Olayın ardından baba Serkan Soyipek, yaya geçidinde dakikalarca bekledikten sonra karşıya geçebildi.

Olay, geçtiğimiz cuma günü sabah saat 08.15 sıralarında Muratpaşa ilçesi Meydan Kavağı Mahallesi Avni Tolunay Caddesi üzerinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre; babaanne Suzan Soyipek torunu Ateş Soyipek’i (3) kreşe bırakmak için yaya geçidini kullanarak yolun karşısına geçmek istedi. Bu sırada sürücüsü öğrenilemeyen 10 AJH 386 plakalı motosiklet küçük çocuğun da içerisinde olduğu bebek arabasına çarptı. Kazanın ardından bebek arabası içerisinde acı içerisinde yerde kalan minik Ateş için olay yerine sağlık ekibi sevk edildi.

İlk müdahalesi olay yerinde yapılan Ateş, bir özel hastaneye kaldırıldı. Yapılan MR ve tomografi görüntülemesinde kaval kemiğinde kırık tespit edildi. Küçük Ateş, hastanede süren tedavilerinin ardından taburcu edilerek eve geldi. Bir bacağı alçıda olan küçük çocuğun yüzünde de morluklar oluştuğu görüldü.

Aw193909 03 (Small)

O ANLARI ANLATTI

Yaşanılanları anlatan babaanne Suzan Soyipek, o anları şu şekilde anlattı:

"Biz torunumla birlikte evden çıktık, yaya geçidinden karşıya geçmek istedik. Otomobiller durdu, yaya yolunda öncelik benimdi. Bu sırada hızla bir motosiklet geldi, geldiği gibi de torunumun içerisinde bulunduğu arabaya çarptı. Çocuğum elimden fırladı, ben de sürüklendim. Sağlık ekipleri hastaneye götürdü, torunumun çığlıkları aklımda duruyor. Bize o yolda hiç saygı duymuyorlar. Bundan birkaç gün önce de aynı sorunu yaşadım. Çok tehlikeli bir yol. Bir çözüm bekliyoruz, benim çocuğum kurtuldu. Biz orayı çok sık kullanıyoruz, bir üst geçit ya da ışık istiyoruz.”

Aw193909 06 (Small)

AYNI YAYA GEÇİDİNDE BABASI DA CANINDAN OLUYORDU

Yaşanılanların ardından olay yerine giden baba Serkan Soyipek ise yaya geçidinden karşıya geçmek istedi. Ancak genç adam dakikalar boyunca yaya geçidinden karşıya geçemedi. Dakikalarca yaya geçidinde bekleyen baba uzun bir sürenin ardından karşıya geçebildi. Bu sırada bir otomobil dururken, bir diğer otomobil ise babayı son anda fark ederek durabildi. Sürücünün korna çalarak yol vermek için duran sürücüyü uyardığı görüldü.

Burdur-Antalya kara yolunda feci kaza Burdur-Antalya kara yolunda feci kaza

Aw193909 02 (Small)

BABASI KAZAYI ANLATTI

Oğlunun yaşadığı kazayı anlatan Serkan Soyipek, "Oğlum babaannesi ile buradan geçmek isterken motosiklet çarpıyor. Otomobiller o sırada duruyor. Şu an evde tedavisi devam ediyor. Bizim her zaman söylediğimiz bir şey var, burada daha öncede kazalar oldu. Biz çok başvuru yaptık, buraya üst geçit ya da ışık yapılması lazım. Biraz önce ben de karşıya geçmek için geldim ve dakikalar sonra karşıya geçebildim. Bu sırada arkadan gelen bir sürücü hem duran arkadaşa kornaya bastı, hem de diğer taraftan geçmeye çalıştı. Oğlumun yaşadığı durumu az daha kalsın ben de yaşıyordum. Burada okullar var, burayı her sabah ve akşam öğrenciler kullanıyor. Çocuklarımız güvende değiller, tek istediğimiz bu önem arz etsin. Önlemler alsın, benim çocuğum kurtulduğu için şükrediyorum ama başka çocukların canı yanmasın" sözlerine yer verdi.

Kaynak: İHA