Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağımsız olarak aday olan Antalya Kiracılar Dayanışması Platformu kurucularından Seda Kul, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Güzel bir seçim süreci geçirdiklerini söyleyen Başkan Adayı Kul, “Seçim süreci bizim için güzel ilerliyor, güzel tepkiler alıyoruz. Halk sandığa gitmeyeceğini söylerken, bizim bağımsız olduğumuzu öğrenince sandığa gitmekten yana karar alıyor.

Seda Kul Antalya Aday (2)

Bizim niyetimizde zaten halkın içinde olmaktı halkın sorunlarını dinleyip öğrenmekti. Şu an seçmenle bir araya gelerek sorunlarını dinliyor, birlikte çözüm önerileri üretiyoruz. Gerçekten seviliyor, beklemediğimiz tepkiler alıyoruz. Sosyal medya üzerinden destek mesajları, 7'den 70'e herkesin hayır duasını alıyoruz” diye konuştu.

“HALKTAN SÜRPRİZ BEKLİYORUZ”

‘Halktan sürpriz bekliyoruz’ diyen Kul, “Sürprizi benden ziyade beni destekleyen platform üyelerimiz ve halk bekliyor. Çünkü arka planda gerçekten başarılı bir çalışma sürdürülüyor. Onların olduğu kadar reklam verecek milyonlarımız, bütçemiz yok belki ama bizim reklamımızı halkın ta kendisi yapıyor. Kiminin parası kiminin duası derler. Aynen öyle.

Seda Kul Antalya Aday (4)

Küçük partiler diyoruz ama aday çıkaran partilerden bile destek alıyoruz. İlk defa bu kadar bağımsız adayımız var. Halk gerçekten bıkmış durumda, değişiklik istiyor. İki parti arasında sıkıştırılmayı istemiyor. Diğer küçük partilerden de çok sayıda aday çıkaran var ama onların lafı dahi edilmiyor” dedi.

Başkan Caran, şehit aileleri ve gazileri ağırladı Başkan Caran, şehit aileleri ve gazileri ağırladı

SİYASETTEN İĞRENDİRDİLER

Siyasilerin halkı siyasetten iğrendirdiğini ileri süren Kul, “Diğer siyasiler gibi insanlara bir tabak çorba, bir parça et vaat etmiyorum. Ben onlara sadece buradaki eksiklikleri gidereceğimin sözünü veriyorum. Artık halkı anlayan halkı dinleyen birileri olsun istiyorum.

Şu son 2 senedir gördüklerim yapılan söylemlere bakıyorum, siyasetten iğrendirdiler insanları. Bölme yönündeki iddialara gelecek olursak, biz zaten küskünlerin oylarına talibiz. Bu küskün sayısı da muhalefet tarafında daha fazla. Öbür tarafa baktığımızda ise geri kalanın beslenildiği için çok güzel örgütlendiğini görüyoruz.

Seda Kul Antalya Aday (3)

ŞAKA MISISIN SEN?

Beslenilenler zaten taraf. Yoksa şöyle bir baktığınızda doğru giden ne var? Geçen bir emekliyi gördüm ev kiramı da verdim çokta güzel besleniyorum diyor, şaka mısın sen? Senin aldığın kira ev kirası zaten. Ben suyumu evden, ekmeğimi de askıdan alıyorum güzel geçiniyorum. Sen sırf su ve ekmekle mi yaşıyorsun?

Belediyenin yaptığı yerler olmasa bizim bir yere gitme şansımız sıfırlanmış. Ne bir plaja, sosyal tesise veya bir yerde bir şey yiyip içme” ifadelerine yer verdi. 

Kaynak: YAPRAK ÖZER