‘Narin Yarim’ şarkısıyla ünlü olan Banu Parlak, Dilan ve Engin Polat çiftinin de dahil olduğu davaya katılmak için 25 Nisan’da Küçükçekmece Adliyesi’ne geldi. Uzun süredir ülke gündemini meşgul eden Polat çiftiyle olan bağlantısı merak konusu oldu. Sosyal medya kullanıcıları, Banu Parlak’ın bu davaya dahil olma sebebi olan olayı bilmek istiyor.

Bu sebeple herkes Banu Parlak olayı nedir sorusuna cevap aramaya devam ediyor. Bu konuyu sizler için araştırdık.

Banu Parlak Olayi 2

Banu Parlak Olayı Nedir? Davası Ne Oldu?

Söylediği şarkılarla meşhur olan Banu Parlak aynı zamanda güzellik merkezi sektöründe de yer alıyor. Instagram’da bir milyondan fazla takipçisi olan ünlü şarkıcı sık sık güzellik merkeziyle ilgili paylaşımlar yapıyor.

Banu Parlak’ın çok sayıda güzellik merkezi olan Dilan ve Engin Polat çifti ile olan ilişkisi merak ediliyor. Konuyla ilgili bilgi almak isteyenler Banu Parlak olayı nedir diye soruyor.

Geçtiğimiz ekim ayında Banu Parlak’ın güzellik merkezine aynı gün içinde iki kez silahlı saldırı düzenlenmişti. Bunun üzerine Banu Parlak saldırıyı Dilan ve Engin Polat ikilisinin planladığını iddia etti. Kanıt olarak da Dilan Polat’ın sosyal medya hesabında kendisini hedef alan sözlerini işaret etti.

Söz konusu videoda Dilan Polat, Banu Parlak’a şu sözleri söylemiştir:

  • “Tedbir kararının anasını göreceksin, iftiranın danasını göreceksin. Bitti bitti. Sana bu prim fazla bile. Sana daha ne mesajlarım var sıra sıra."

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturmaya göre söz konusu videodan sonra Polat çifti, Daltonlar çetesinin yöneticileri olan Beratcan ve Batın Can Gökdemir ile iletişime geçiyor. Banu Parlak’ın güzellik merkezine silahlı saldırı düzenlenmesi konusunda anlaşıyorlar.

Bunun üzerine Gökdemir kardeşler İstanbul'da bulunan Batuhan İnci, Yunus Emre Yıldız, Nizamettin Bilgili, Onur Abiç ve İsmail Emre Arifoğlu’na saldırı için talimat veriyor. Bu saldırı sebebiyle herkes Banu Parlak olayı nedir sorusunu sormaya başlıyor.

Savcılık iddianamesinde saldırıya karışan Barış Boyun, Beratcan Gökdemir ve Batin Can Gökdemir hakkında yakalama kararı verildi.

İsviçre’de doğan Karadenizli, romantik dizilerin aranan yüzü Barış Arduç kimdir? İsviçre’de doğan Karadenizli, romantik dizilerin aranan yüzü Barış Arduç kimdir?

Saldırganlar ve azmettiricileri Dilan ile Engin Polat için istenen cezalar şu şekildedir:

  • Barış Boyun, Beratcan Gökdemir ve Batin Can Gökdemir için “silahlı suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “birden fazla kişiyle beraber silahla tehdit”, “mala zarar verme” ve “ruhsatsız silah taşıma” suçlarından ayrı ayrı toplamda 8 yıl 4 aydan 23 yıla kadar hapis cezası,
  • Yunus Emre Yıldız, Nizamettin Bilgili, Onur Abiç ve İsmail Emre Arifoğlu için farklı suçlardan 2 yıl 4 ay ila 23 yıl arasında değişen hapis cezası,
  • Dilan ve Engin Polat için ise “birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit”, “mala zarar verme” suçlarından toplamda ayrı ayrı 2 yıl 4 aydan 8 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Polat çifti şu anda “suç örgütü kurma ve yönetme”, “yasadışı bahis”, “suçtan kaynaklı mal varlığını aklama” ve “vergi usul kanuna muhalefet” suçlarından cezaevinde bulunuyor.

Banu Parlak olayı nedir sorusuna cevap bulanlar için Banu Parlak’ın kim olduğunu kısaca özetleyelim.

Banu Parlak Olayi 3

Banu Parlak Kimdir?

1987’de Kastamonu’da doğan Banu Parlak üniversitede kimya eğitimi aldı. Daha sonra sosyal medyada yayınladığı şarkılarla adını duyurmaya başladı.

2016 yılında çıkardığı ‘Nazlı Yarim’ şarkısının meşhur olmasıyla tüm ülkede tanınmaya başladı. 2017’de Okan Öztürk’le evlendikten sonra olaylı bir şekilde boşandı. Bu evlilikten bir kız çocuğu bulunuyor.

Banu Parlak, Polat çiftinin güzellik merkezini kurşunlatmasıyla sosyal medyada gündemden düşmüyor.

Banu Parlak Olayi 5

Banu Parlak’ın Kaç Güzellik Merkezi Var?

Banu Parlak’ın yurtiçi ve yurtdışında toplamda yedi adet güzellik merkezi var. Yakın zamanda yeni şubelerin de açılması bekleniyor.

Bu yazımızda Banu Parlak olayı nedir, davası ne oldu, Banu Parlak kimdir, kaç güzellik merkezi var sorularını sizler için cevapladık!

Muhabir: Nihat Toklu