2007 yılında vizyona giren ve gerilim türünün nadir örneklerinden biri olan ‘’Barda’’ filminin 17 yıl aradan sonra devam filmiyle geri dönüşünün açıklanması izleyicileri şimdiden meraklandırdı. Serdar Akar’ın yönetmenliğini yaptığı Barda filminin ikincisinde ise yönetmen olarak koltuğu Hande Türkal devralıyor.

Sky Films ve Yakamoz International yapımcılığı altında hazırlığı yapılan Barda 2 ne zaman çıkacak sorusuyla da akıllarda büyük bir yer ediyor. İlk filmde Nejat İşler, Hakan Boyav, Serdar Orçin, Erdal Beşikçioğlu ve Volga Sorgu gibi birbirinden başarımlı isimlerin yer aldığı kadronun yeni hali de merak konusu.

Şimdiden sosyal medyada büyük bir yankı uyandıran Barda 2 ne zaman ve kadroda kimler var gibi soru işaretlerini giderdik! İşte, detaylar…

Barda 2 Ne Zaman

Barda 2 Ne Zaman?

Barda filminin devam filminin hazırlıklarına başlandığına dair açıklama geldiğinden bu yana Barda 2 ne zaman çıkacak diye merak ediliyor.

Geç vakitte bir eğlence mekânında bulunan arkadaş grubunun beş kişilik bir grup tarafından alıkonulmasını anlatan bu trajik hikâyenin devamının nasıl olacağı da soru işaretleri yaratıyor.

2007 yılında vizyona giren Barda filminin ikincisinin ise 29 Kasım 2024 tarihinde beyazperdede yer alarak izleyicisiyle buluşması bekleniyor.

Barda 2 Ne Zaman 3

Barda 2 Kadrosu

Barda 2 ne zaman sorusuyla birlikte filmde yer alacak karakterler de merak konusu…

Barda’nın ilk filmi kadrosuyla da adından söz ettiren bir yapım olmuştur. Nejat İşler, Hakan Boyav, Erdal Beşikçioğlu, Melis Birkan gibi birbirinden ünlü isimlerin oyuncu kadrosunu oluşturduğu Barda 2 oyuncularıyla da merak ediliyor.

Barda’nın ilk filminde rol alan oyuncular ise aşağıdaki gibidir:

Dikkat! Bunları yaparsanız kalbinizden olursunuz…. Kalp kapak hastalıklarının 8 nedeni Dikkat! Bunları yaparsanız kalbinizden olursunuz…. Kalp kapak hastalıklarının 8 nedeni
 • Nejat İşler (Selim)
 • Erdal Beşikçioğlu (Nasır)
 • Hakan Boyav (Patlak)
 • Melis Birkan (Nil)
 • Serdar Orçin (45)
 • Salih Bademci (Cenk)
 • Teoman (Bardaki Adam)
 • Volga Sorgu (Çırak)
 • Çağan Irmak (Mahkum)
 • Doğu Alpan (Nail)
 • Meltem Parlak (Aynur)
 • Nergis Öztürk (Sevgi)
 • Sarp Aydınoğlu (Barbo)
 • Burak Altay (Tgg)
 • Selim Demirdelen (Mahkum)
 • Şebnem Köstem (Avukat)
 • Cemal Şan (Mahkum)
 • Sezen Aray (Pelin)
 • Şamil Kafkas (Aliş)
 • İsmail İncekara (Hakim)
 • Eray Özbal (Savcı)

17 yıl aradan sonra devam filmi duyurulan Barda 2 kadrosunun güncel halinin önümüzdeki günlerde açıklanması beklenmektedir.

Barda 2 Ne Zaman 6 (1)

Barda 2 Konusu

Türk gerilim-dram filmi olarak bilinen Barda, Serdar Akar’ın yazıp yönettiği bir filmdir. 1997 yılında Ankara’nın Gaziosmanpaşa ilçesinde gerçekte yaşanmış bir olaydan esinlenilip uyarlanarak yazılan hikaye, ilk filmin konusunu oluşturmaktadır.

Devam filminde hikayenin hangi tarafına veya zamanına odaklanılacağı henüz kesin değildir. İlerleyen günlerde Barda 2 konusuna dair yapım şirketinden net bilgilerin gelmesi beklenmektedir.

Barda 2 ne zaman ve konusu ne olacak sorularını edindiğimiz bilgiler doğrultusunda yanıtladık.

Barda 2 Ne Zaman 5

Barda Filmi Konusu Nedir?

Bir grup gencin gece gittikleri eğlence mekanında yaşadığı trajik olayları anlatan film, 26. İstanbul Uluslararası Film Festivali’nde şimdiye kadar yapılmış en sert Türk filmi olarak sunulmuştur.

Mekana giren beş yabancıdan rahatsız olsalar da biraz daha kalmaya karar veren arkadaş grubu ile yabancılar arasında çıkan kavganın ardından rehin alınırlar. Sabaha kadar işkence ve cinsel saldırıya maruz kalan gençlerin buradan kurtulmalarının ardından beş yabancının hangi adalete göre cezalandırılacağı konu edinilir.

Barda 2 Ne Zaman 4

Barda Filmi Gerçek Mi?

Barda 2 ne zaman çıkacak diye merak edenler, Barda filminin gerçek olup olmadığını da araştırıyor. Olaya daha detaylı bakalım…

Barda filminin gerçek hikayesi, film yayınlandığı günden bu yana merak edilen konulardan biridir. Filmin vizyona girmesinin ardından mağdurlardan biriyle yapılan röportajda olayın tamamen gerçek olduğu açıklanmıştır.

Mağdurlardan birinin açıkladığına göre gerçek olay 1997 yılında Ankara’da geçiyor. Olayın yaşandığı apartmanın bir tarafında Cumhurbaşkanlığı Köşkü, bir tarafında Başbakanlık, bir diğer tarafında ise Dışişleri Bakanlığı Konutu ve Mesut Yılmaz’ın evi olduğu söyleniyor.

Evde yemek yiyen ve gece eğlenmeye çıkan arkadaş grubunun sabaha karşı 5 sularında gürültüye uyanmalarıyla eli silahlı 7 adamla burun buruna gelmelerinin bir olduğu yine eklenen arasında yer alıyor.

İşkence ve cinsel saldırıyla geçen saatlerin ardından röportaj veren mağdurun evden kaçması ve polise varmasıyla tüm mağdurların kurtarıldığı bilinmektedir.

Filmin vizyona girmesinin ardından Barda filmi gerçek hikayesi Sedat Peker’in ismiyle de ön plana çıkmıştır. Olaydan sonra Sedat Peker’in mağdurlardan biriyle iletişime geçerek cezalarını kendisinin verip vermek istemediğine dair soru sorduğu iddia edilmiştir. Mağdurun kabul etmediği bilinse de bu iddiaların gerçekliği hala daha bilinmemektedir.

NOT: Barda filmi gerçek mağdurlarından biriyle yapılan röportajda filmin çekilirken kendilerinden izin alınmadığını ve gerçek olayın bar yerine bir evde geçtiğini ve gerçeğin filmden çok daha ağır olduğunu açıklamıştır.

Barda 2 ne zaman sorusuyla birlikte diğer merak edilenlere de cevap verdik!

Muhabir: Nihat Toklu