Antalya AK Parti Kepez Belediye Meclis Üyesi adayı Hayrullah İşleyen’in ev sahipliğinde Mısır Çarşısı esnafıyla kahvaltı programı düzenledi. Antalya Cumhur İttifakı Kepez Belediye Başkan Adayı Rıza Sümer Mısır Çarşısı’nda düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Antalya'da AK Parti Kepez Belediye Meclis Üyesi adayı Hayrullah İşleyen'in ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltı buluşmasında, Kepez Belediye Başkan Adayı Rıza Sümer ve Mısır Çarşısı esnafı bir araya geldi. Kepez Belediye Başkan Adayı Rıza Sümer, geçtiğimiz haftalarda Antalya’yı vuran sel felaketi sonrası hasara gören Mısır Çarşısı esnafı ve vatandaşlarını dinlediklerini ve gerekli yardımların yapıldığını belirtti. 

Whatsapp Görsel 2024 03 04 Saat 12.14.44 A277F13F

Sel felaketinden sonra iç işleri bakanlığının Antalya’yı afet bölgesi olarak ilan etmesiyle birlikte hasarların giderilmesi sürecini anlattı. Aynı zamanda 90 bin vatandaşın mülkiyet sorununu çözdüklerini vurguladı.

 “SİYASETE 2001 YILINDA BAŞLADIM”

Whatsapp Görsel 2024 03 04 Saat 12.14.47 Eb9Caa49

Cumhur İttifakı Kepez Belediye Başkan Adayı Rıza Sümer, siyaset hayatına 2001 yılında atıldığını ve Ak Parti’de çeşitli görevler üstlendiğini dile getirirken, vatandaşa hizmet anlayışının ön planda olduğunu söyledi. Başkan Adayı Sümer, “Siyasete 2001 yılında başladım. O dönemde, Cumhurbaşkanımızı 1994 yılından bu yana tanıyordum ve kendisi bir parti kurarsa, o partide görev almak istediğimi söyledim.

Aksu Belediyesi meclis toplantısında Mesut Kocagöz için adalet istendi Aksu Belediyesi meclis toplantısında Mesut Kocagöz için adalet istendi

2015-2018 yılları arasında il başkanlığı da dahil olmak üzere partinin her kademesinde görev yapma şansı buldum. Sonra farklı bir görevde, belediye başkan adayı olarak karşınıza çıktım. İl başkan yardımcılığı, belediye meclisi üyeliği gibi pozisyonlarda bulunarak hizmet etme fırsatı buldum.

Whatsapp Görsel 2024 03 04 Saat 12.14.47 F136Ddd6

Amacımız, yaşadığımız bu büyük şehre hizmet etmek ve şehrimize olan borcumuzu ödemektir. Ekmek yediğimiz, büyüdüğümüz şehre karşı sorumluluklarımızın farkındayız ve şehrimize dikkat etmek en önemli görevlerimizden biri” dedi.

“SEL FELAKETİNDE YARALAR SARILDI”

Başkan Adayı Sümer, geçtiğimiz haftalarda Antalya’yı vuran sel felaketinden kötü etkilenen mısır çarşı esnafı ve zarar gören tüm vatandaşlara yardımlar yapıldığını vurgulayarak, “Geçtiğimiz haftalarda esnafımızı ziyaret etmek için buradaydık. Felaketin ardından vatandaşlarımızı ve esnafımızı dinledik. Sonrasında, zarar gören tüm vatandaşlarımıza ödemeler yapıldı ve yaraların sarılması süreci devam etti.

Whatsapp Görsel 2024 03 04 Saat 12.14.50 0C4Fcf76

İçişleri Bakanlığımız, Antalya'yı afet bölgesi kapsamında değerlendirdi. Bu sayede, sadece esnafımızın ve vatandaşlarımızın değil, kamu kurumlarının, yollarda ve hastanelerde meydana gelen hasarların da giderilmesi süreci başladı” şeklinde konuştu.

“90 BİN VATANDAŞIN MÜLKİYET SORUNU ÇÖZDÜK”

Başkan adayı Sümer, ayrıca 90 bin vatandaşın mülkiyet sorununu çözdüklerini ve sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini söyledi. Başkan Adayı Sümer, “Belediyecilik, yerel yöneticiler için önemli bir görevdir.

Kur'an-ı Kerim'de ya da hadislerde doğrudan belediyecilikle ilgili bir ayet ya da hadis olmasa da Peygamber efendimiz "Komşu açken tok yatmak olmaz" demiştir. Ayrıca, Kuran'da insanların dünyayı imar etmeleri gerektiği vurgulanmıştır. Hem maddi imar faaliyetleri hem de manevi olarak gönüller yapmak bizim görevimizdir.

Whatsapp Görsel 2024 03 04 Saat 12.15.01 80000C81

Bu anlayışla sosyal belediyecilik yapmayı hedefliyoruz. Hatırlarsınız, Altan Başkan göreve geldiğinde Antalya'nın çehresini değiştirdi. Gecekondu ve çarpık yapılaşmanın olduğu bir şehirden, marka bir şehir haline gelmesine öncülük etti.

Seçim kampanyası sırasında vatandaşların tepkisine rağmen, gerçekleştirdiğimiz projelerle 90 bin vatandaşımızın mülkiyet sorununu çözdük. Bu, küçümsenmeyecek bir başarıdır” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Muhabir: SERCAN AYTIŞ