Antalya’nın Konyaaltı İlçesi’nde bulunan dünyaca ünlü Konyaaltı Plajı’nda Antalya Büyükşehir Belediyesi geçtiğimi mart ayında ihale açmış ve 5 farklı noktada büfe plajı ihale ile vermişti. 6 metrekarelik büfe, 102 metrekarelik gölgelik ve bin metrekarelik de şemsiye-şezlong alanından oluşan tesislerin inşaatı başladı.

SİTE SAKİNLERİ ŞAŞKINA DÖNDÜ

Başta Gizem Sitesi olmak üzere bölge sakinleri inşaatı görünce adeta şok yaşadılar. Sahilde tesisin yapılmasını istemeyen Konyaaltılılar plajın iş makinaları ile köstebek yuvası gibi kazıldığını, buraya konmak için çok sayıda küp şeklinde beton gördüler. Aynı zamanda çok sayıda metal profilde sahile taşınmıştı.

Sahil Kostebek Yuvasi (Small)

BAŞKAN BÖCEK MÜDAHALE ETTİ

Konunun haber olarak yayınlanmasının ardından Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek duruma müdahale etti. Başkan Böcek’in müdahalesinin ardından inşaat durdurularak plajda açılan çukurlar yeninden doldurularak iş makinaları ile düzeltildi. Gün boyu da sürekli olarak burada zabıtalar bekledi.

Antalya sahilleri çocuklara kaldı Antalya sahilleri çocuklara kaldı

BETONLAR KALDIRILDI, DEMİR PROFİLLER DURUYOR

Bir gün sonra inşaatı yürüten firma küp şeklindeki betonları buradan kaldırdılar. Burada beton kalmamasına sevinen bölge sakinleri, yine de demir profiller ise burada duruyor. Bu da inşaatın yeniden başlanacağı şeklinde yorumlandı.

Insaat Calismasi Suruyor (Small)

VATANDAŞLAR YAPILSIN İSTEMİYOR

Burada plaj yapılmasına karşı çıkan vatandaşlar, “Biz aslında buraya plaj yapılmasına karşıydık. Birde plajın bu şekilde kazılması bizi daha da üzdü. Buradaki inşaatın sürüp sürmeyeceğini ise bilmiyoruz. Biz başkanımızdan buradaki ihaleyi iptal ederek inşaatın komple kaldırılmasını istiyoruz” dediler.

KARARI BELEDİYE VERECEK

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin burası ile ilgili alacağı tavır ise merakla bekleniyor. İdarenin ihaleyi tek taraflı iptal etme hakkı bulunuyor. Bu hakkını mı kullanacağı yoksa inşaatın devam mı edeceği önümüzdeki günlerde belli olacak. 

Muhabir: SERCAN AYTIŞ