Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek başkanlığının ikinci döneminde de çalışmalarına ara vermeden çalışmaya devam ediyor. Konyaaltı ve Kepez ilçelerinde 100 milyon liralık yatırım yapan Başkan Böcek, yağmur suyu projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Su baskınlarının önlenmesi hedeflenen bu proje sayesinde altyapı güçlendirilecek. Gelecek nesillere daha güvenli ve temiz çevre bırakmak için çalışmalar yürüten Başkan Böcek, projelerine ara vermeden çalışıyor.

Konyaalti Yeni Yagmur Suyu Drenaj Hatti (Small)

YAĞIŞ SEZONUNDAN ÖNCE BİTİRİLECEK

Başkan Böcek sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı bir video ile Konyaaltı ve Kepez ilçelerine 100 milyon liralık yatırım yaptığını duyurdu. Başkan Böcek’in sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı videoda, “Şu an Konyaaltı İlçemiz Akkuyu Mahallesi ve Uncalı Mahallesi’nin kesiştiği yoldayız. 100 milyon yatırım bedelli; Konyaaltı, Kepez ve Muratpaşa ilçelerini kapsayan dev yağmur suyu projesi tüm hızıyla devam ediyor ve bu proje Antalya’nın tüm kaderini değiştirecek. Nasıl mı? İşte tam da bu çalışmayla beraber. Daha önce yağışlı zamanlarda ekiplerimiz tarafından yapılan tespitlerde, burada yağmur suyu sorunuyla karşılaşmaktaydık. Bunun için yatırım programına aldık. Akkuyu ve Uncalı Mahallesi’ni kapsayan çalışmamız içerisinde şu an Akkuyu Mahallesi’ni tamamlamış bulunmaktayız. Şu anda da çalışmalarımız bütün hızıyla Uncalı Mahallesi’nde devam etmektedir.

Antalya Buyuksehir Belediyesi Konyaalti Yagmur Suyu Projesi (Small)

Muğla’nın dünyaca ünlü sahilinde belediye sessiz kalmadı… Plajda kapılar kaldırıldı Muğla’nın dünyaca ünlü sahilinde belediye sessiz kalmadı… Plajda kapılar kaldırıldı

Toplamında 4 bin metre çeşitli çaplarda 1,5x1,5 kutu menfez bin 200’lük ve binlik olmak üzere yağmur suyu hatları yapmayı planlamaktayız. Bu işin kapsamında toplam tutar 100 milyon TL. Şu anda bulunduğumuz Akkuyu ve Uncalı hattında 40 milyon TL bir maliyet öngörülmektedir. Bu iş kapsamında Kepez İlçemizde Yıldırım Beyazıt ve Yükseliş Mahallesi’ni kapsayan yağmur suyu imalat programına da başlamış bulunmaktayız. Akkuyu Mahallesi’nde de şu anda bilfiil asfalt çalışmalarımız devam etmektedir. Çalışmamızın yaklaşık süresi 330 gün. Daha kısa sürede yağış sezonu öncesinde bitirmeyi planlamaktayız.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN