Yağlı güreş sezonunun sonuna yaklaşılırken, zorlu bir sezonun bedelleri ağırlıkla ödeniyor. Başpehlivan Furkan Durmuş Altın, geçen sezon yaşadığı el kırığıyla mücadele etmek zorunda kalmıştı ve bu sezon da çapraz bağ kopması ve menisküs yırtığıyla sakatlandı. 27 Ekim Cuma günü gerçekleştirilen operasyonlar ise başarılı bir şekilde tamamlandı. Konyaaltı Belediyesi’nin başarılı güreşçisi Furkan Durmuş Altın, Türk yağlı güreşinin genç ve önemli yıldızlarından biri olarak, sağlıklı bir şekilde er meydanına geri dönebilmek için hazırlıklarını sürdürüyor.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/10/furkan-durmus-altin-1.jpeg BAŞPEHLİVANDAN MÜJDELİ HABER 1

SEZONA YETİŞECEĞİM

Başpehlivan Furkan Durmuş Altın, sezon başında iyi giderken sonrasında sakatlıklarla devam ettiğini belirtti. Güreş sezonu içerisinde sakatlık güç kaybına neden olduğu için ameliyat kararı aldığını bellirtti. Altın,“Hastanen sürecim bitti şu an evde dinleniyorum, yaklaşık bir 3 gün sonra da fizik tedavi sürecim başlayacak. Bir buçuk ay gibi bir süre de de antrenmanlara dönebilmek için ön görüyoruz. Seneye başlayacak güreş sezonuna da yetişeceğim. Sezon başında iyi giderken sonrasında sakatlıkla devam ettim. Ön çapraz bağ kopuk şekilde devam ettim ama artık son noktaya geldi, güç kuvvet kaybettirmeye başladı ameliyat olmam gerekiyordu başarılı bir şekilde ameliyatım gerçekleşti”. ifade etti.

657. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başaltı boyunda ikincilik elde ederek başpehlivanlık unvanına ulaşan Furkan Durmuş Altın, şu anda Konyaaltı Belediyespor güreş takımında mücadele ediyor. Furkan Durmuş Altın bu sezon 9 güreşte kürsüye çıkmayı başarmıştır. İki kez birinci, bir kez ikinci ve altı kez üçüncü olarak derece elde etmişti.

YASİN ÇOBAN antalyaningundemi.com