Manavgat Belediyesi Güreş Kulübü sporcuları 10-11-12 Mayıs tarihlerinde ılıca Stadyumu’nda gerçekleştirilecek olan 11. Geleneksel Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri için hazırlıklarına başladı. Sorgun Boğaz Otel’in bahçesinde hazırlık yapan pehlivanlar aslına uygun olarak açık havada antrenman yaptılar. Antrenmana Başpehlivanlardan Ali Gürbüz, Serhat Gökmen, Fatih Atlı ve Osman Kan katıldı.

Yeni Gurese Hazirlandilar (Small)

BAŞPEHLİVANLAR AÇIK HAVADA GÜREŞTİ

Baş ve başaltı kategorisinde güreş yapan pehlivanlar da açık havada birbirleriyle kıyasıya güreşti. Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Akdeniz’in Kırkpınar’ı olarak adlandırılan Manavgat Belediyesi’nin Yağlı Pehlivan Güreşleri organizasyonunun eksiksiz gerçekleşmesi için tüm birimlere talimat verdi. Başkan Niyazi Nefi Kara, şu sözlere yer verdi:

11. Geleneksel Manavgat Yagli Pehlivan Guresleri (Small)

“10-11-12 Mayıs tarihleri arasında Ilıca Er Meydanı’mızda gerçekleştireceğimiz 11. Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri’ni Manavgat’ımıza yakışır bir şekilde gerçekleştirmek amacıyla eksiksiz bir şekilde hazırlanmaya özen gösteriyoruz.

Aybastı’da yarı finale 3 Antalyalı kaldı… 2024 Aybastı’da yarı finalistler belli oldu… Çeyrek finalde paşanın büyük aslanı, küçük aslanını yendi… Aybastı’da yarı finale 3 Antalyalı kaldı… 2024 Aybastı’da yarı finalistler belli oldu… Çeyrek finalde paşanın büyük aslanı, küçük aslanını yendi…

11. Geleneksel Manavgat Yagli Pehlivan Guresleri Hazirlik Yapildi (Small)

Sporcularımızı ziyaret ederek onlara moral ve destek de veriyoruz. Tüm güreş severleri Manavgat’ımıza bekliyoruz. Ata sporunu layık olduğu şekilde gerçekleştireceğiz.”

Baspehlivanlar Gurese Hazirlik Yapti (Small)

Kaynak: BÜLTEN