Eczaneler Açık mı?

Ramazan Bayramı tatili boyunca eczaneler nöbetçi usulü çalışmaya devam edecek. Bu kapsamda, 10-11-12 Nisan tarihlerinde nöbetçi eczaneler hizmet verecek. Sağlık Bakanlığı'nın uygulaması sayesinde, nöbetçi eczaneleri e-Devlet üzerinden sorgulamak mümkün olacak.

661706D0155Bc0D60844Bb25.Jpg

Gelinim Mutfakta 22 Nisan çeyrek altın alan gelin kim, bugünkü Gelinim Mutfakta puan durumu Gelinim Mutfakta 22 Nisan çeyrek altın alan gelin kim, bugünkü Gelinim Mutfakta puan durumu

Nöbetçi Eczane Sorgulama

Sağlık Bakanlığı'nın hayata geçirdiği uygulama ile vatandaşlar, yaşadıkları il ve ilçelerdeki nöbetçi eczaneleri sorgulayabilecekler. "TİTCK - Nöbetçi Eczane Sorgulama" ekranından Türkiye'nin 81 ilinde ve ilçelerindeki nöbetçi eczaneleri görebilir ve sorgulayabilirsiniz. Bu işlem için e-Devlet üzerinden giriş yapmanıza gerek bulunmamaktadır.

661706E0155Bc0D60844Bb27.Jpg

Eczanelerin Normal Çalışma Saatleri

Resmi ve dini bayram günleri haricinde, eczaneler sabah saat 09:00 ile akşam saat 19:00 arasında hizmet vermektedir. Hafta içi Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri eczaneler açık olurken, Cumartesi günleri de hizmet vermeye devam eder. Ancak, Pazar günleri eczaneler genellikle kapalıdır.

Ramazan Bayramı tatilinin sona ereceği 15 Nisan Pazartesi günü öncesinde, 13 Nisan Cumartesi günü eczaneler normal çalışma saatleri içinde hizmet vermeye devam edecektir. Bu süreçte, ilaç ihtiyacı olan vatandaşlar nöbetçi eczaneleri kullanarak ilaç temin edebilirler.

Kaynak: HABER MERKEZİ