Yeteneği ve karizması ile son dönemlerin öne çıkan genç isimlerinden Bertan Asllani, Türk dizi/sinema ve müzik sektöründe dikkatleri çekti. Hem oyunculuk yapıp hem de kendi yazıp bestelediği şarkıları söyleyen Bertan Asllani, ‘Yabani’ Alaz karakteri ile oldukça sevildi.

Peki, Bertan Asllani kimdir? İşte, detaylar…

Bertan Asllani Kimdir 13

Bertan Asllani Kimdir?

Bertan Asllani, 3 Temmuz 1990 doğumlu bir oyuncu ve müzisyendir. Üsküp, Makedonya'da doğmuştur. Lise döneminde müzik ve sporla ilgilenmeye başlamış ve henüz 12 yaşındayken kendi stüdyosunu kurarak beste yapmaya başlamıştır. Makedonya'da öncelikle şarkıcı olarak tanınmış, Türkiye'de ise oyunculuk kariyeriyle bilinmektedir.

Bertan Asllani'nin oyunculuk kariyerindeki en bilinen rollerden biri, kendisi gibi oyuncu olan Hazal Şenel ile birlikte rol aldığı "Pis Yedili" dizisindeki performansıdır. Oyunculuk yeteneğiyle dikkat çeken Asllani, "Pis Yedili" dizisindeki karakteriyle geniş bir izleyici kitlesine ulaşmıştır.

Küçük yaşlarından itibaren müziğe ilgi duyan Asllani’nin kendi müzik stüdyosunu kurduğu da biliniyor. Üsküp’te başladığı müzik kariyerine ise İstanbul’da da devam etmiştir.

İstanbul’a yerleşmesinin ardından oyunculuk derslerini için Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni tercih etmiştir.

‘Mucize Doktor’, ‘Uyanış’ ve ‘Yalan Dünya’ gibi popüler dizilerde de küçüklü büyüklü roller alarak giderek tanındı. Çıkış yaptığı proje ise NOW TV’de yayınlanan ‘Yabani’ dizisi oldu.

İsviçre’de doğan Karadenizli, romantik dizilerin aranan yüzü Barış Arduç kimdir? İsviçre’de doğan Karadenizli, romantik dizilerin aranan yüzü Barış Arduç kimdir?

Bertan Asllani Aslen Nereli?

Günümüzde yaşamını İstanbul’da sürdüren Bertan Asllani aslen Üsküplüdür. Hatta çocukluk ve gençlik döneminin bir kısmını da Üsküp’te geçirmiştir.

Bertan Asllani Babası Kim?

Müzisyen kimliğiyle de karşımıza çıkan Bertan Asllani’nin babası da Üsküp’teki Türk çarşı esnafları arasında yer alan Saatçi Selim’dir.

Bertan Asllani Ne Mezunu?

Bertan Asllani’nin Ardahan Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda mezun olduğu bilgisi mevcut olsa da tam olarak hangi bölümden mezun olduğu bilinmemektedir.

Bertan Asllani Kimdir 11

Bertan Asllani Evli Mi?

Bertan Asllani kimdir sorusunun ardından en çok da beğenilen oyuncunun evli olup olmadığı merak ediliyor. Pis Yedili’deki rol arkadaşı Hazal Şenel ile evli olup olmadığı sıklıkla araştırılıyor.

Bertan Asllani ve Hazal Şenel’in uzun yıllardır süren birlikteliklerini 2020 yılında nikah masasına oturarak taçlandırdıkları biliniyor.

Bertan Asllani Boşandı Mı?

Bertan Asllani kimdir, sevgilisi var mı soruları, popüler oyuncu hakkında en çok aratılanlardan. Birçok kişi Hazal Şenel’i sevgilisi sansa da çift aslında 2020 yılından bu yana evli.

Son günlerde birbirlerinin Instagram hesaplarından da fotoğraflarını kaldıran Bertan Asllani ve Hazal Şenel ayrıldı mı soruları da giderek artıyor. Konu hakkındaki bilgiler henüz netleşmediği için kesin bir cevap veremiyoruz.

Bertan Asllani Kimdir 15

Bertan Asllani Oynadığı Diziler

Bertan Asllani kimdir sorusunun ardından kendisinin hangi yapımlarda yer aldığı da merak konusu haline geliyor.

İşte, Bertan Asllani oynadığı diziler aşağıdaki gibidir:

  • Pis Yedili – 2011
  • Göç Zamanı – 2016
  • Akrep – 2020/2021
  • Öğrenci Evi – 2021
  • Evlilik Hakkında Her Şey – 2021/2022
  • Etkileyici – 2021/2022
  • Gecenin Ucunda – 2022-2023
  • Atatürk (Film) – 2023
  • Yabani – 2023

Bertan Asllani kimdir sorusunu tüm merak edilenleriyle cevapladık!

Kaynak: HABER MERKEZİ