MHP’nin yeni A takımında kimler var, Bahçeli o isimleri A takımına dahil etti MHP’nin yeni A takımında kimler var, Bahçeli o isimleri A takımına dahil etti

Uzun yıllardır CHP’de siyaset yapan ve partinin bir çok kademesinde de görev yapan geçtiğimiz dönem ise Başkan Ümit Uysal’ın kontenjandan meclise giren Murat Öztınar, adeta meclis üyesi listesinde kayboldu. Genel merkeze giden listede bulunan ancak ismi silinen Öztınar'ın adı Şahin tarafından yeniden yazılmış ve İlçe Seçim Kurulu'na verilmişti. Ancak Gürcan Merthatun'un İlçe Seçim kurulu tarafından adaylığını düşürülmesi ve Özcan Yılmaz'ın da istifa etmesinin ardından Önder Kurnaz ve Mustafa Düzenli listeye dahil edilmişti.  Sonradan geçtiğimiz dönem kontenjandan gösterilen Murat Öztınar'ın da isminin silindiği ileri sürüldü. 

Bugüne kadar CHP’nin birçok kademesinde görev yaptığını belirten Öztınar, “Benim ismim zaten genel merkeze giden listede vardı. Fakat sonradan silinmiş. Şimdi basında adımın olmadığı söyleniyor. İlk listede 9. sırada olduğu yazıldı. Sonra 15 dendi. Hasan Şahin 25 diyor. Nerede olduğumu bilmiyorum. Hatta listede olup olmadığıomdan bile emin değilim. Yol arkadaşların arayıp durumu soruyorlar. Onlara da yanıt veremiyorum" dedi.

Muhabir: NİHAT TOKLU