Antalya’da inanılmaz bir olay yaşandı. Bir süre önce Antalya Semt Pazarcılar Odası esnaftan topladığı paralarla Çankaya Pazarı’nın inşaatına başladı. Ancak Mahkeme kararı ile inşaat durduruldu. Belediye ekipleri de mahkeme kararı ile durdurulan Pazar yerini mühürledi.

İbn Sina'nın faydalarını saymakla bitiremediği o bitki Antalya'da yetişiyor İbn Sina'nın faydalarını saymakla bitiremediği o bitki Antalya'da yetişiyor

HABER YAPILINA DURDU

Bu olayı haber yapmamızın ardından yeniden durdurulan inşaat Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün tutuklanmasının ardından yeniden başladı.

Muhure Ragmen Insaat Suruyor Small

MECLİS KARARI ALINDI

Kepez Belediye Meclisi 17 Ekim 2022 tarihinde toplanmış ve Antalya Semt Pazarcılar Odası tarafından Çankaya Mahallesi’nde Pazar yapılmasına ilişkin karar almıştı. Meclisten yetki alan Kepez Belediyesi’nin eski Başkanı Hakan Tütüncü ile 4 Eylül 2023 tarihinde Antalya Semt Pazarcılar Odası arasında protokol imzalanmıştı. 

Cankaya Pazar Yeri Muhurlendi Small

KONU YARGIYA TAŞINDI

Ancak bu protokol sonrasında konu yargıya taşınmış ve 20 Aralık 2023 tarihinde Antalya 3. İdare Mahkemesi tarafından Çankaya Pazar yeri kurulma ve yapım işleminin durdurulmasına karar verilmişti. Yürütmeyi Durdurma Kararı Konya BİM 3.İdari Dava Dairesi tarafından da 24 Ocak 2024 tarihinde onandı. Bunun üzerine Pazar yeri inşaatı Kepez Belediyesi tarafından mühürlendi. Mühür Pazar yerindeki kolona takıldı. Ancak Konya’dan gelen kesinleşmiş karar sonrası yapılan mühürleme işlemine rağmen, inşaat sürdü.

Pazar Yeriantalya Muhur (Small)

BAŞKAN TUTUKLANINCA YENİDEN BAŞLADI

Konuyla ilgili haber yapmamızın ardından inşaat durduruldu. Ancak mühürlü Pazar ile ilgili çok ilginç bir gelişme yaşandı. Kepez’in yeni belediye başkanı Mesut Kocagöz teleferik kazası sonrası tutuklandı. Kocagöz’ün tutuklanmasını fırsat bilen odanın taşeron firması yeniden inşaata başladı. Belediye görevlilerinin olaya seyirci kalmaları ise şaşkınlık yarattı.

Pazar Yerinde Hareketlilik Devam Ediyor (Small)

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Bu konu ile ilgili de Savcılık Soruşturması da devam ediyor. Bir çok pazarda benzer durumlar yaşanıyor. Bu arada kararlar emsal karar olurken, benzer uygulamaların sürmesi ise şaşkınlık yaratıyor. Mühre rağmen devam eden inşaattaki ilerleme de dikkat çekiyor.

Muhabir: YAPRAK ÖZER