Toplu ulaşıma Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından son 5 ayda 102 yeni otobüs takviyesi yapıldı.

Başkanlara 2 ay verildi… Antalya kalp krizi geçiriyor Başkanlara 2 ay verildi… Antalya kalp krizi geçiriyor

ULAŞIMDA GÜÇLENİYORUZ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Nurettin Şengül, vatandaşların taşınması adına önemli bir adım daha attıklarını belirterek, “Toplu taşıma filomuzu arttırarak güçlendiriyoruz. Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Muhittin Böcek’in söylediği gibi taşınanın ve taşıyanın mutlu olacağı bir sistemle toplu taşıma hizmetlerimizi sürdürüyoruz. 20 tane 12 metrelik otobüsü ulaşım sisteminde katmanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

SON 5 AYDA 102 ARAÇ

Kent içi toplu ulaşıma 5 ay içerisinde 102 yeni otobüs takviyesi yaptıklarını anlatan Nurettin Şengül, “Maliyet artışları nedeniyle ulaşım esnafımız sefere çıkamıyordu. Belediyemizin mali desteğiyle bu sorun çözüldü. Ulaşım esnafımızın sefere çıkan otobüs sayısı da arttı. Bu süreç içerisinde vatandaşlarımızdan gelen dilek öneri ve şikayetleri çok ciddiyetle inceleyip takip ediyoruz. Filomuzun güçlenmesiyle birlikte şikayetlerin azaldığını görmek ve teşekkür telefonları almakta bizi mutlu ediyor. Bu filo takviyesiyle önemli bir açığı da kapatmış olduk. Vatandaşlarımızı gidecekleri yerlere sağlıklı ve huzurlu bir şekilde götürmek en büyük hedefimiz” diye konuştu.

SEFERLER SIKLAŞACAK

Antalya’da otobüs seferlerinin daha sık aralıklarla yapılmasına yönelik çalışmalara hızla devam ettiklerini belirten Şengül, “İnşallah vatandaşlarımızı sağlıklı huzurlu bir şekilde gidecekleri yere en kısa sürede götüreceğiz. Araçlarımız vatandaşlarımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. STAJYER MUHABİR/ABDÜLSAMET FİKİRDANIŞ

Kaynak: STAJYER MUHABİR/ABDÜLSAMET FİKİRDANIŞ