Türkiye’nin önemli Yağlı Güreş Organizasyonlarından olan ve bu yıl 289. düzenlenen tarihi Çanakkale Çardak Güreşleri’nde çeyrek finaqlistler belli oldu.  Güreşlere Ali Gürbüz katılmadı. 

Bu yıl 289. düzenlenen Çanakkale Çardak Güreşleri’nin Organizasyon Tertip Komitesi Başkanlığını Çardak Belediye Başkanı Metin Semerci yaptı. Toplam 600 güreşçinin katıldığı güreşlerde ilk iki tur maçları tamamlandı.

İKİNCİ TUR EŞLEŞMELERİ ŞÖYLE OLUŞMUŞTU:

Ertuğrul Dağdeviren – Fatih Atlı

Orhan Okulu – Kürşat Şevk Yılmaz

Mustafa Taş – Hasan Cengiz

Mustafa Batu – Hamza Köseoğlu

Nedim Gürel – Ünal Karaman

Serdar Yıldırım – Şah Ali Kurt

Yıldıray Akın – Özkan Yılmaz

Yunus Emre Yaman  – Serhat Gökmen

Furkan Durmuş Altın – Yusuf Can Zeybek,

Hasan Zeybek – Mustafa Arslan

Faruk Akkoyun– Osman Aynur

ÜÇÜNCÜ TURA KALAN GÜREŞÇİLER

Mustafa Taş, Ertuğrul Dağdeviren, Nedim Gürel, Orhan Okulu, Yunus Emre Yaman, Serdar Yıldırım, Furkan Durmuş Altın, Mustafa Batu, Yıldıray Akın, Faruk Akkoyun, Mustafa Arslan üçüncü tura kaldılar.

3. TURDAKİ GÜREŞLER

Yıldıray Akın Faruk Akkoyun ile Cengizhan Şimşek, Mustafa Batu ile Nedim Gürel, Serdar Yıldırım ile Mustafa Arslan’da Ertuğrul Dağdeviren ile eşleşti. Mustafa Taş, Orhan Okulu, Yunus Emre Yaman ve Furkan Durmuş Altın ise direk tur atladı.

ÇEYREK FİNALE KALANLAR

Mustafa Taş, Orhan Okulu, Yunus Emre Yaman ve Furkan Durmuş Altın güreş yapmadan çeyrek finale kalırken, Yıldıray Akın’ı yenen Faruk Akkoyun, Serdar Yıldırım’ı yenen Nedim Gürel, Cengizhan Yıldırım’ı yenen Mustafa Batu ve Mustafa Arslan’ı yenen Ertuğrul Dağdeviren çeyrek finale kaldı.

YARI FİNALİSTLER BELLİ OLDU

Çeyrek final güreşlerinin ardından yarı finalistler de belli oldu. Çeyrek final eşleşmelerinde Mustafa Taş, Mustafa Batu ile Faruk Akkoyun, Yunus Emre Yaman ile Orhan Okulu, Furkan Durmuş Altın ile ve Nedim Gürel, Ertuğrul Dağdeviren ile eşleşti. Rakiplerini mağlup eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi güreşçisi Faruk Akkoyun, Antalya Büyükşehir Belediyesi güreşçisi Mustafa Batu, Muratpaşa Belediyesi güreşçisi Orhan Okulu ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi güreşçisi Nedim Gülel yarı finale kaldı.

YASİN ÇOBAN antalyaningundemi.com