31 Mart yerel seçimlerinde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Ferdi Zeyrek, gündeme bomba gibi bir iddia bıraktı. Ferdi Zeyrek, eski belediye başkanı olan Cengiz Ergün’ün belediye bütçesini kullanarak ödeme yapmaya çalıştığını iddia etmesi üzerine ortalık karıştı. Ferdi Zeyrek, şu iddialarda bulundu: “15 yıl boyunca belediyenin yolunu unutan Cengiz Ergün, sabah erken saatlerde belediyemize gelerek MASKİ’den 130 milyon TL, Manisa Büyükşehir Belediyesi bütçesinden ise 480 milyon TL ödeme yapmaya çalıştı.”

Ferdi Zeyrek Kim

KONUYA İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPTI

Ferdi Zeyrek, Cengiz Ergün hakkında gündeme bomba gibi bir iddia ileri sürdü. Ferdi Zeyrek, konuya ilişkin şu sözlere yer verdi:

Ferdi Zeyrek Chp

“Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin kasasını boşaltmaya çalışıyorlar. Manisa’nın geleceğinden, tüyü bitmemiş yetimin hakkından yiyenlere sesleniyorum, şehrimizden ellerinizi çekin. Biz yoksak hizmet de yok diye giderayak Manisalı hemşerilerimin kasasına el uzatanlar bilsinler ki, halkımızın bir kuruşunu daha size hibe etmeyeceğiz. Gerekeni yapıyoruz. Pazartesi sabahından itibaren Manisa Büyükşehir Belediyesi'nde olağanüstü bir hareketlilik var. 15 yıl boyunca belediyenin yolunu unutan Cengiz Ergün, sabah erken saatlerde belediyemize gelerek MASKİ’den 130 milyon TL, Manisa Büyükşehir Belediyesi bütçesinden ise 480 milyon TL ödeme yapmaya çalıştı. Yangından mal kaçırır gibi girişilen bu büyük ve şaibeli operasyonun altına hiçbir belediye çalışanı imzasını atmadı. İşlerinden olma pahasına bu usulsüzlüğe dur dediler. İşte birlikte kurduğumuz Manisa İttifakı budur! Şimdiden halkımızın parasına nasıl sahip çıkıyorsak, 5 yıl boyunca da bizlere emanet edilen bu kaynağın hunharca hiç edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz.”

Cengiz Ergun Kimdir

CENGİZ ERGÜN KİM?

Cengiz Ergün 1960 yılında Manisa'da doğdu. Cengiz Ergün ilkokulu Murat Germen, Necatibey ve Gazi İlkokulu’nda okudu. Ardından Ortaokulu Şehitler Orta Okulu'nda, Liseyi İzmir Fatih Lisesi'nde tamamladı. Üniversite Lisans eğitimini Muğla Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde aldı. Erzincan'da askerlik görevini tamamladıktan sonra Manisa'da inşaat şirketi kurarak iş hayatına başladı. Girişimci olarak Manisa'da özellikle Uncubozköy bölgesinde birçok projeye imza attı. Hayatının otuz yılı boyunca hiçbir kamu, belediye veya kamu görevinde bulunmadı. 1981 yılında asistanı ve eşi Şeyda Ergün ile evlendi. Cengiz Ergün, Hande ve Merve adında iki kız çocuğu babasıdır.

Onursal Adıgüzel’in eşi kimdir, nereye atandı Çekmeköy Belediyesi'ne başkan yardımcısı olarak mı atandı? Onursal Adıgüzel’in eşi kimdir, nereye atandı Çekmeköy Belediyesi'ne başkan yardımcısı olarak mı atandı?

Manisa'ya hizmet amacıyla birçok kez sosyal faaliyetlere katıldı. Onların gururu Manisaspor başkanlığıdır. 1999-2000 futbol sezonunun ikinci yarısında yapılan Genel Kurul'da Manisaspor Kulübü'nün başkanlığına seçildi.  Bu zafer Manisa için sportif, sosyal ve ekonomik hayatta bir dönüm noktası oldu.

Cengiz Ergun

27 Aralık 2008'de Milliyetçi Hareket Partisi'nin Manisa genel başkanlığına aday olarak halkın karşısına çıktı. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Manisa Belediye Başkanı seçilerek Manisa halkının desteğiyle Manisa tarihinin en çok oyu aldı. 2009- 2014 yılları arasında iyi bir liderdi. Atık sorunlarından parklara, yollardan yollara, sosyal aktivitelerden spora, tarihten bölge ve köylere kadar ayrım yapmadan saygı duyulan birçok projeye imza attı.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde yine Milliyetçi Hareket Partisi'nden aday oldu ve kazanarak Manisa'nın ilk büyükşehir belediye başkanı oldu. Cengiz Ergün, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde MHP'den Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı adayı oldu.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN