Sırrı Süreyya Önder neden rahatsızlandı, hastalığı ne, TBBM oturumunda herkesi korkuttu Sırrı Süreyya Önder neden rahatsızlandı, hastalığı ne, TBBM oturumunda herkesi korkuttu

Antalya'da da CHP rakiplerini hezimete uğrattı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek rakibi Cumhur ittifakı adayı Hakan Tütüncü'ye yüzde 9 fark attı. Antalya kent merkezindeki belediyelerden Ümit Uysal yüzde 60'ın üzerinde oy alarak yeniden belediye başkanı seçilirken, Kepez'de Mesut Kocagöz tarihi bir başarı elde ederek Kepez'i ilk kez CHP'ye kazandırdı. Konyaaltı'nda CHP'den Cem Kotan yüzde 50'nin üzerinde oy alırken, Aksu'da da İsa Yıldırım Aksu'yu kazandı. Böylece Aksu Belediyesi'de kurulduğu günden beri ilk kez CHP'ye geçmiş oldu. Döşemealtı ise gazetemiz yayına hazırlanırken CHP'li Menderes Dal, AK Partili Bekir Kıvrım'ın önünde az bir farkla önde götürüyordu.

3D4F537A 4Bfc 4Daa A773 5Ad7813Cb710

Antalya'nın Batı ilçelerinde ise Kemer'i CHP'li Necati Topaloğlu kazandı. Finike'de de sonuç değişmedi. Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi seçimi yeniden kazandı. CHP'nin daha önceden kendisinde olup da kaybettiği tek yer ise ise Kumluca oldu. Mustafa Köleoğlu burada seçimi kaybetti ve Demokrat Parti'den Mesut Avcıoğlu'na kaptırdı. Kaş'ta da AK Partili Mutlu Ulutaş'tan başkanlığı CHP'li Erol Demirhan aldı.

520Bed35 378D 4B39 8C44 9Fecac8693A1

Korkuteli'nde ise MHP'li Sadık Önal ile CHP'li Saniye Caran arasında seçim devam ediyor. Elmalı'yı mevcut Başkan CHP'li Halil Öztürk kazanırken, Demre'yi ise CHP'den Fahri Duran seçimi aldı.

DOĞUDA CHP

645819B0 1C11 4179 8D63 A5Ffafc4A911

Doğda da CHP büyük sürprizlere imza attı. Serik'te ilk kez seçimi CHP Kadir Kumbul ile alırken, Manavgat'ı da Niyazi Nefi Kara kazandı. Alanya'da da büyük bir sürpriz yaşandı.  CHP'den Osman Tarık Özçelik seçimleri kazanarak belediye başkanlığını MHP'li Adem Murat Yücel'den devraldı. İbradı'yı AK Partili Hatice Sekmen kazanırken, Gündoğmuş'u ise AK Partili Ali Gülen kazandı. Akseki'yi de CHP'li İlkay Akça kazandı. Gazşpaşa'da da CHP'li Mehmet Ali Yılmaz yeniden kazandı.

F3D4C3C2 5539 4382 Ad9E 5F2Bb5Ddb17A

Seçim sonrası CHP'liler saatlerce konvoy oluşturdular. CHP'nin önünde toplanan vatandaşlar kutlama yapıldı.

Muhabir: ayfer şimşek