Antalya’ya çeşitli ziyaretler için gelen Genel Başkanı Özgür Özel, öncesinde Antalya CHP Antalya İl Binası önünde birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu. Bütçe komisyon toplantısında artan kira fiyatlarına tepkilerini dile getireceklerini belirten Başkan Özel, “Bugün Akşam 130 Milletvekili Antalya’da Cumhuriyet Halk Partili Milletvekilleri olacak. Yarından itibaren bundan sonraki yasama faaliyetlerini, bütçe görüşmelerini, yerel seçim stratejilerini konuşacağımız kamp için Manavgat’ta olacağız. Manavgat Antalya’mızın ilçesi eğer Antalya’ya ayak bastıysak önce baba evine gideceğiz. Son geldiğimde baba evinin kapısında şunu söylemiştim “Burası Cumhuriyet Halk Partililerin evidir. Ama sadece Cumhuriyet Halk Parti’sine ait değildir. Herkes baba evinde doğar, herkes baba evinde büyür, sonra kimi Irak’ta oturur kimi yakına gelir. Kimi büyüğünü arar kimi küçüğüne razı olur. Ama herkes bilir ki dara düşerse baba evinde yeri vardır. Arkamda, yanımda, baba evinin çorbasını kaynatanlar, bacası tütsün diye odun çekenler var. Ama bu baba evi kimin derseniz tapusu ne benimdir ne de bir başkasınındır. Bu evin tapusu bir kişiye kayıtlıdır oda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.

PARTİYE KATILIM YÜKSELİYOR

Çağrımız, Türkiye’nin en büyük coğrafyalarından Antalya’nın tüm ilçelerinin yüreğinde vatan millet sevgisi olan bu ülkenin kurtarıcısına yürekten bağlı olan, Cumhuriyet’in güzel insanlarını Antalya’nın güzel insanlarını baba evine davet ediyoruz. Kurultaydan beri partiye çok büyük bir üye katılımı var. Bunu bir kampanyaya dönüştürdük. Hem sosyal medyalarımızda hem il ilçe başkanlıklarımızda üye katılım kampanyasıyla bu coşkuyu yukarıya çıkaracağız. Ama şunu söyleyeyim. Son hafta partiye üyesini yaptıranlar 30 yaş altı gençlerimizdir.

OTELLER İŞÇİ ÇIKARTIYOR

Antalya’nın güzel insanları, elbette güzel bir hava güzel bir şehir ama her şey yolunda gitmiyor. Yarın turizm ve kentin sorunlarında değineceğim. Burası Türkiye’nin göz bebeği turizmin sorunları var. Oteller kapanıyor, boş sezon başlıyor. İşten çıkarmalar ve evi geçirmenin zorluğu ile karşı karşıya kalmanın zorluğuyla karşı karşıya kalan 10 binlerce insan var. Hayat pahalığın yüksek olduğu ve kira artışlarının olduğu bir şehirde insanlar işsiz bırakılamaz. Turizm Bakanına, iktidara sesleniyorum. Turizm emekçilerin bu kış desteklenmeleri lazım devletin şefkatli ellerinin onlara uzatılması gerekiyor.

NARENCİ ÜRETİCİLERİNE SAHİP ÇIKALIM

Ayrıca limon, portakal dalında kaldı. Yüksek maliyetler yüzünden başka şehirlere nakil pahalılığı sebebiyle toplanamıyor. Biz Cumhuriyet Halk Partili Büyükşehirlerimizi harekete geçirdik. Ama Hatay deprem bölgesi, Antalya’da da narenciye üreten tüm şehirlerde bu sorun var. Bunun için Toprak Mahsulleri Ofisinin narenciye üreticilerine elini uzatması ürününü alması gerekiyor. Bu çağrıyı da Antalya’dan yapılıyor.

PARTİMİZİN KAPILARINI AÇIYORUZ

Ayrıca Antalya’daki diğer bir sorunumuz ise yabacılar gelip Türkiye’de konut alıyorlar. 400 bin dolar karşılığı ay yıldızlı al bayrağın üzerinde olduğu pasaportu yabancılara veriyorlar. Bu şekilde yapmalarından dolayı, Antalya’da kiraların yükselmesinde sebep oldu. Antalya’ya tayin gelen memurun, kendi halinde olan esnaf bu durumla bahşetmiyorlar. Sadece Antalya’da kalmayıp diğer büyük şehirlerde de kira artışları çok yüksek. Önümüzde ki hafta bütçe görüşmelerinde de teklif edeceğiz. Büyükşehirlerde konut fiyatları tırmanıştayken başta memur olmak üzere vatandaşlara kira yardımında bulunmasını istiyoruz. Şimdi Cumhuriyet Halk Partisi’nin önünde bu güzel Antalya’da söylediğim gibi hep beraber partimizin kapılarını ardına kadar açarak, bütün vatandaşımızın partisi olduğunu vurgulayarak, Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyetin kimsesizlerin kimsesi olduğunu burada sesleniyoruz.

CHP HALKIN PARTİSİ

Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetenler, siz sadece bir kurumun hükümeti değilsiniz, oy aldığınız 10 milyonların hükümetisiniz. Seçimden önce oy toplarken, ayağına gittiklerinize yukarıdan bakıyorsunuz. Kibirle bakıyorsunuz ve onları hayat pahalığı ve geçim zorluğuyla yalnız bırakıyorsunuz. Cumhuriyet Halk Partisi sizin yukardan baktığınız, küçük gördüğünüz, memurun, esnafın, emeklinin partisidir. Onları size ezdirmeyiz. Karıncanın kardeşi vardır o da Cumhuriyet Halk Partisi’dir.

BURASI UMUDUN ÜLKESİ

Burası dünyanın en güzel ülkesi öyle ki herkes bu ülke hakkında hayal görüyor. Ama bu ülkenin gençleri başka ülke için hayal kuruyor. İşte birilerinin her seçimde gündeme getirdiği beka sorunu, gençlerin geleceğini bu ülkede değil başka ülkede görmesidir. Gençlerimize sesleniyorum. Bu ülkeyi sizin hayallerinizi kuracağınız, gelecekte hayalini yaşayacağı demokratik bir ülke haline getireceğiz. Atatürk’ün işaret ettiği zengin, gelişmiş, ülkeler serisine getireceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’ni Avrupa Birliği’nin tam üyesi haline getirip, Gencimizin elindeki pasaportuyla istediği yere gittiği, istediği yerde okuduğu ama istediği zaman geleceği en büyük zenginliklerle bu ülkeyi yaşanacak hale getireceğiz. Bu ülkeden umudu kesmeyelim. Bu ülke umudun ülkesidir” şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, kurultay süreci sonrası partinin durumunun ele alınması ve yerel seçim stratejilerinin belirlenmesi amacıyla Manavgat ilçesinde düzenlenen kamp için Antalya’ya geldi. Havalimanında çok sayıda partili tarafından coşkuyla karşılanan Özel, ardından CHP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Özel, Meral Akşener ile dün yerel seçimler üzerine yaptıkları görüşmeye ilişkin gazetecilere açıklama yaptı. Özgür Özel, “Akşener ile dünkü açıklamada ifade ettiğim gibi son derece sıcak, son derece yapıcı görüşme gerçekleştirdik. Pazartesi günü İYİ Parti’nin Genel İdare Kurulu’nun konuyu değerlendirmesini ve alacakları kararı bekliyoruz. Alacakları her iki karara da son derece saygılıyız. Ama ben sonucun olumlu yönde olmasını temenni ediyorum. İYİ Parti’nin kendi örgütünün değerlendirmesini benim yorumlamam siyasi nezakete sığmaz. Kendileri değerlendirecektir” dedi.

BERFİN ÇAĞDAŞ/ ANTALYA GÜNDEM GAZETE/ HABER