İlçe Seçim Kurulu'na isimler verlilip itiraz süresinin de tamamlanmasına rağmen CHP Muratpaşa'daki meclis üyeliği tartışmaları sona ermiyor. Muratpaşa eski İlbe Başkanı Hasan Şahin'in genel merkezden gelen lsitede 3 değişiklik yapması ile başlayan kriz yatışsa da sona ermedi.

İlçe Seçim Kurulu tarafından verilen listenin 4. sırasında yer alan Gürcan Merthatun'un ismi İlçe Seçim Kurulu tarafından sabıkasından dolayı düşürülmüştü. Genel Merkezin de araya girmesi ile yetkilendirilen CHP İl Başkanı Nail Kamacı Merthatun'un yerine listeye CHP Kepez eski İlçe Başkanı Önder Kurnaz'ın ismini vermişti. 

LİSTE YİNE Mİ DEĞİŞTİ?

Ancak dün yine Gürcan Merthatun'un meclis üyesi adaylığının sürdüğü şeklinde iddialar yer aldı. Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Gürcan Merthatun, 28 Şubat Çarşamba gününü kadar itiraz şansı olduğunu söyledi. Sabıkasından dolayı meclis üeyliği adaylığının sıkjıntıya girdiğini doğrulayan Gürcan Merthatun, "Bundan 1,5 yıl önce bir kavgaya karıştım.

Dükkanımın yanındaki bir evin sahibi ile kavga ettik. Bu arada kavgaya benim tartışma yaşadığım kişinin yeğeni de dahil oldu. Bekçi olduğunu öğrendiğim bu kişi resmi kıyafeti olmadan, o anda görevde bile olmada havaya ateş etti. Sonradan hakkımda 1 yıl 8 ay ceza verilmiş.

Saadet Partisi o uygulamayı yapan Türkiye’deki tek parti Saadet Partisi o uygulamayı yapan Türkiye’deki tek parti

Ne elde bir silah olmasına rağmen ne bir kamera olmasına rağmen sanki benim de silahım varmış gibi karar verilmiş. Şimdi buradaki yargı sürecini yeniden başlatmaya çalışyorum. Eğer süreç yeniden başlarsa kesinleşmiş karar olmadığı için adaylığım sürer. Aksi durumda yapacak bir şey yok" dedi.  

Yılan hikayesine dönen meclis üyeliğinin belli olması için çarşamba günü bekleniyor.

Muhabir: YAPRAK ÖZER