Seçimlere az süre kala siyaset aranasıda kızışmaya başladı. Adaylar çalışmalarına hız kesmeden devam ederken, Antalya CHP’li Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, eski Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na ateş püskürdü. Kendisini suçlayan Bakan Çavuşoğlu’na sosyal medya üzerinden cevap veren Başkan Uysal şu sözlere yer verdi:

OKUL YAPTIRAMADIK

“Sayın Çavuşoğlu Bakanımız; “Kepez Belediyesi arsa sorununu çözdüğü için Kepez'e okul yaptık, Muratpaşa çözmediği için Muratpaşa'ya okul yapmadık” demişler.

Partizanlığın, haksızlığın, hukuksuzluğun itirafı olmuş, Allah söyletmiş. Sayın bakanım sizi fena yanıltmışlar; Birincisi okul yerlerini kamulaştırmak yasalara ve yerleşik içtihatlara göre tamamen Milli Eğitim Bakanlığı'nın görevidir, belediyenin değil.

Umit Uysal Demokratik Ve Ozgur Bir Kent 420564

Afyonkarahisar belediye meclisi toplandı Afyonkarahisar belediye meclisi toplandı

AK PARTİLİ BELEDİYELER SIK SIK YAPIYOR

Buna rağmen belediyemiz vatandaşın zorluk yaşamaması için 51 adet okul yerinde bütün hisselerini arsalarını Milli Eğitim'e bedelsiz terk etmiştir. Sadece son iki arsa talebinde arsalarımızın karşılığını Maliye’ye olan borçlarımıza saymak istedik (ki bu çok olağan ve özellikle Ak Parti'li belediyelerin sıklıkla başvurduğu bir yoldur).

Bu talebimiz Antalya'daki yetkililer tarafından kabul edildi. Bakanlığa gönderildi ama bakanlıkça kabul yönünde bir karar gelmedi. Yani her tarafta olan bir şeyi Muratpaşa’ya çok gördünüz. Başka yerlere okul binası yaptınız Muratpaşa’ya çok gördünüz. Sonra da bu ağır hatanız, haksızlığınız üzerinden milletten oy mu istiyorsunuz? Hadi hayırlısı.”

730748 Image1

Muhabir: SERCAN AYTIŞ