Son zamanların adından en çok bahsettiren oyuncusu olan Cihangir Ceyhan, başarılı oyunculuğu ile birçok izleyiciyi ekran başına kitlemiştir. Cihangir Ceyhan kısa kariyerine rağmen büyük başarılara imza atmış ve büyük beğeni toplamıştır.

Kısa zamanda adını geniş kitlelere duyuran Cihangir Ceyhan kariyer hayatı ve özel hayatına dair merak edilen pek çok konu mevcuttur. Buna göre Cihangir Ceyhan hakkında araştırılan konuları derledik.

Cihangir Ceyhan kimdir, yer aldığı projeler hangileridir gibi konuların detayları haberimizde…

Cihangir Ceyhan Kimdir 5

Cihangir Ceyhan Kimdir?

Son zamanlarda televizyon dizileri kadar internet dizileri de popülerlik kazanmış ve bu projelerde yer alan oyuncular da dikkat çekmeyi başarmıştır. Bu isimlerden biri de Cihangir Ceyhan olmuş ve ilgi odağı olmayı başarmış durumda diyebiliriz. Peki, Cihangir Ceyhan kimdir?

6 Şubat 1989 tarihinde Adana’da dünyaya gelen Cihangir Ceyhan, aslen Elazığlı bir baba ve Diyarbakırlı bir annenin en küçük çocuğudur. Adana’da doğup büyüyen oyuncu, üniversite eğitimi için Eskişehir’e taşınmış ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde eğitim almıştır. 

Moda yarışmalarından kara para aklamaya.. Bahar ve Nihal Candan kimdir? Moda yarışmalarından kara para aklamaya.. Bahar ve Nihal Candan kimdir?

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi eğitimini tamamladıktan sonra oyuncu olmaya karar veren Cihangir Ceyhan, yaklaşık iki buçuk yıl boyunca İstanbul’da kamera önü oyunculuğu eğitimi almıştır. 

Cihangir Ceyhan oyunculuk eğitimini tamamladıktan sonra Adana’ya geri dönmüş ve yaşamını bir süre daha burada sürdürmüştür. Ceyhan, Adana’ya dönüşünün ardından “Yusuf” isimli filmde oynaması için teklif almış ve 2015 yılında ilk oyunculuk deneyimini bu dizi ile yaşamıştır. Ardından 2016 yılında asıl çıkış yaptığı ve ismini geniş kitlelere duyurduğu BluTV projesi olan “Sıfır Bir” adlı dizide “Cio” karakterine hayat vermiş ve ün kazanmıştır. Şimdilerde ise Cihangir Ceyhan yeni dizi ve filmleri ile ses getirmeye devam etmektedir.

Başarılı kariyer hayatı devam ederken Cihangir Ceyhan eşi Fatma Funda Kurt ile 2019 yılında dünya evine girmiştir. Ayrıca, Ceyhan çiftinin 1 çocuğu bulunmaktadır.

Cihangir Ceyhan Kimdir 2

Cihangir Ceyhan Nereli?

Cihangir Ceyhan aslen Adanalıdır.

Cihangir Ceyhan Kaç Yaşında?

6 Şubat 1989 tarihinde dünyaya gelen ünlü oyuncu Cihangir Ceyhan 35 yaşındadır.

Cihangir Ceyhan Adananın Neresinden?

Cihangir Ceyhan’ın Adana’nın neresinde dünya geldiğine dair net bir bilgi bulunmamaktadır.

Cihangir Ceyhan kimdir sorusunu merak edenler için detaylı bir şekilde ele aldık. Şimdi, ünlü oyuncu hakkında diğer merak edilen konulara değinelim…

Cihangir Ceyhan Kimdir 4

Cihangir Ceyhan Oynadığı Diziler ve Filmler

Cihangir Ceyhan filmleri ve dizileri ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Buna göre merak edenler için bugüne kadar yer aldığı birçok projede başarılı performansı ile yer alan Cihangir Ceyhan’ın oyunculuk serüvenine yakından bakalım…

Cihangir Ceyhan, oyunculuk kariyerine 2015 yılında “Yusuf”  adlı dizideki “Serdar” performansıyla adım atmıştır. Daha sonra, büyük bir başarı elde ederek 2016 ve 2019 yılları arasında “Sıfır Bir” dizisinde “Cio/Cihangir” karakterini canlandırmıştır. Bu dizi, Ceyhan’ın adını geniş kitlelere tanıtmıştır ve kendisine sağlam bir hayran kitlesi kazandırmıştır.

Ardından Cihangir Ceyhan, 2019 ve 2020 yılları arasında“Çukur” dizisinde “Azer Kurtuluş” karakterine hayat vermiştir. “Çukur” Cihangir Ceyhan’ın oyunculuk becerilerini daha geniş bir alanda sergilemesine olanak sağlamış ve onu sektördeki önemli isimlerden biri haline getirmiştir.

Cihangir Ceyhan sonrasında, 2020 ve 2021 yılları arasında da “Alev Alev” dizisinde “Ömer Ataycı” karakterini canlandırmıştır. 2021 ve 2023 yılları arasında “Camdaki Kız” isimli dizide “Hayri Ersoy” karakterine hayat vermiştir. “Camdaki Kız” dizisinden hemen sonra Cihangir Ceyhan, “Güven Bana” dizisinde “Özcan” karakteriyle izleyici karşısına çıkmıştır. 

Son olarak, 2024 yılında Cihangir Ceyhan Dengeler: Biri Olmak adlı yapımında “Ferit Kamacı” karakterine, ve aynı yıl “Asaf” adlı yapımında ise “Asaf” karakterine hayat vermiştir. Bu projelerle de oyunculuk kariyerindeki başarısını sürdürmüştür ve kendisini sektörde sağlam bir konuma yerleştirmiştir. 

Cihangir Ceyhan tv dizileri, internet dizileri ve filmleri aşağıdaki gibidir:

  • Yusuf - Serdar 2015  
  • Sıfır Bir - Cio / Cihangir (2016-2019)         
  • Çukur - Azer Kurtuluş (2019-2020)
  • Alev Alev - Ömer Ataycı (2020-2021)
  • Camdaki Kız - Hayri Ersoy (2021-2023)
  • Güven Bana - Özcan (2023)
  • Dengeler: Biri Olmak - Ferit Kamacı (2024)
  • Asaf - Asaf (2024)

Cihangir Ceyhan Kimdir

Cihangir Ceyhan Nasıl Ünlü Oldu?

Cihangir Ceyhan ilk olarak “Sıfır Bir” isimli internet dizisi ile ünlü olmuştur. Ardından Show TV’de yayınlanan “Çukur” isimli dizi de onu geniş kitlelere tanıtmıştır.

Muhabir: Nihat Toklu