Alım gücünün düşmesiyle birlikte ülkede bulunan çocukların yetersiz beslenmesine tepkili olan Antalya Okul Yemeği Koalisyonu, beslenmenin temel bir hak olduğunu savunarak Antalya’daki bütün okullarda 1 öğün ücretsiz yemek dağıtılmasını istedi. Çocukların sağlıklı beslenmesinin gelecek nesillerin yetişmesinde en önemli faktör olduğunu belirten Antalya Okul Yemeği Koalisyonu, seslerini duyurmak amacıyla bir basın toplantısı düzenleyecek.

Cocuklar Yetersiz Besleniyor (Small)

ÇOCUKLARIN BESLENMESİNE DİKKAT ÇEKTİLER

Antalya Okul Yemeği Koalisyonu, çocukların yetersiz beslendiğine dikkat çekerek önemli açıklamalarda bulundu. Antalya Okul Yemeği Koalisyonu, yaptığı açıklamada beslenmenin temel bir hak olduğunu ve yetersiz beslenmenin çocukların sağlığını kötü yönde etkilediğini belirtti. Antalya Okul Yemeği Koalisyonu, yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

Erken zeytin hasadı uyarısı… "Zeytinyağı daha acı ve yakıcı olabilir" Erken zeytin hasadı uyarısı… "Zeytinyağı daha acı ve yakıcı olabilir"

Antalya Okul Yemegi Koalisyonu (Small)

“Ülkemizde beslenme yetersizliği sorunu, çocukların sağlığı ve geleceği üzerinde ciddi ve kalıcı olumsuz etkilere neden olmaktadır. Bu sorunun çözülmesi, sağlıklı ve başarılı bir neslin yetişmesi için elzemdir. Beslenmenin temel bir hak olduğu hatırlanmalı, kamu kurumları sorumluluklarını yerine getirmelidir. Gıda krizinin derinleştiği bu dönemde siyasal iktidara, muhalefet partilerine ve ilgili kamu kurumlarına biz ‘’Antalya Okul Yemeği Koalisyonu’’ olarak tüm bileşenlerimizle birlikteliğimizi ve sesimizi duyurmak için 9 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 14.00’da Eğitim Sen Antalya Şubesi’nde bir basın toplantısı düzenleyeceğiz.”

Kaynak: HABER MERKEZİ