Hayalpark Olimpik Yüzme Havuzu’nda sezon açılışı töreni Toros Mahallesi Muhtarı Sibel Polat ve birim amirleri ve kursiyer çocukların ailelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Adana Yüzme Kurs (3) (Small)

7-14 YAŞ ARASI ÇOCUKLAR YÜZME ÖĞRENECEK

  Törende konuşan Başkan Kozay, 7-14 yaş arasındaki çocuklara temel yüzme eğitiminin ücretsiz olarak verildiğini belirterek, anne-babalara çocuklarını yüzme kurslarına göndermeleri çağrısında bulundu.

Adana Yüzme Kurs (4) (Small)

  Karne hediyesi tadında oluşturulan yüzme eğitimi programıyla çocukların yüzmeyi eğlenerek öğreneceğini ifade eden Kozay, “Evlatlarımızın güzel zaman geçirirken spora olan ilgilerini de artırarak ve geleceğin sporcularının yetişmesi konusunda da ilk tohumları atıyoruz” diye konuştu.

Adana Yüzme Kurs (2) (Small)

HEDEF 10 BİN ÇOCUĞA YÜZME ÖĞRETMEK

  Ücretsiz eğitimlere katılan çocukların 2 hafta soyunca 10 gün temel yüzme eğitimi aldığını ve 2 Mayıs’ta başlayan kayıtların devam ettiğini aktaran Başkan Kozay, bu sezon 10 bin çocuğa yüzme eğitimi vermeyi hedeflediklerini söyledi.

Türkiye’nin en çok turist alan şehirlerinden biri hayalet şehre döndü Türkiye’nin en çok turist alan şehirlerinden biri hayalet şehre döndü

  Kanallarda yaşanan boğulma vakalarına dikkati çeken Başkan Kozay, “Amacımız yüzme bilmeyen çocuğun kalmaması ve özellikle yaz aylarında kanallarımızda yaşanan üzücü olayların önüne geçmek” ifadelerini kullandı.

  Başkan Kozay konuşmasının ardından kurslara katılan çocuklarla ve aileleriyle selamlaştı.

Kaynak: İHA