Cumhur İttifakı’nın Konyaaltı Belediye Başkan adayı AK Partili Durali Kolpak, seçime az bir süre kala basın mensuplarıyla bir araya geldi. Seçim çalışmaları süresince halkla yaptığı buluşmaların olumlu olduğunu söyleyen Kolpak, “5 yıldır halka dokunur belediyecilik yapılmadı. Belediye batık durumda. Sanayideki esnafın tamir, bakım ücretlerini ödeyemez halde. Bu yıl yaklaşık 40 milyon liranın üzerinde gayrimenkul satıldı. 100 milyon liranın üzerinde bankalara kredi borcu var. İşçinin, emekçinin parasını ödeyemez durumda. 2 aydır taksit taksit ödüyorlar. 131 milyon lira borçlanma getirmişlerdi ama biz bunu reddetmiştik. Son mecliste 70 milyon lira borçlanma yetkisi geçirdiler. Borçlanmalarla bunları ödediler. Bundan sonra nasıl ödeyecekler bilmiyorum. ‘İşçinin alın teri kurumadan parasını öderiz’ diyenler neden alın teri kurumadan ödemezler? Biz kazandıktan sonra işçinin, emekçinin parasını öderiz. Onları mağdur etmeyeceğiz” dedi.

CEM KOTAN’A YÜKLENDİ

“Bütün araçlar kiralık. Hayat Park’a kira ödeniyor. Zarar ediyor” diyen Kolpak, sözlerine şöyle devam etti:

5F387760 C220 4Aa0 A108 7A8Baa2A83B3 (Small)

“Konyaaltı artık terk edilmiş bir kasaba şeklinde. Arka kısımlar tamamen kasabaya döndü. Ne sosyal ne de kültürel hiçbir hizmet yapılmadı. Sata sata temiz parsel bırakmadılar ama bunun karşılığında da hizmet yapmadıklarını görüyoruz. Satılacak arsa da kalmadı. Kalanlar da mülkiyet sorunlu. Bizler bu sorunları çözeceğiz. Bizim dışımızda birisi gelirse borçları ödeyemeyeceğini bilmenizi isterim.

Burada yok muydu başka bir CHP’li? Neden onları yapmadılar da ağababaları tarafından gönderilen birisini aday yaptılar. Bunun ardında rant var, başka hesaplar var diye düşünüyorum. İnşallah yanlış düşünüyorumdur. Burada yaşamayan, buranın halkını tanımayan, 39 mahallemizi ve Torosları bilmeyen birisi belediye başkanlığını ancak bu kadar yapabilir. Mevcut Başkan yapamadığı gibi, yeni gelecek olanın yapması hiç mümkün değil. Buradaki 21 tane aday adaylarını hiçe sayarak başka birini aday olarak gönderdiler. Konyaaltı’nı ne kadar biliyor, buraya ne kadar hizmet etmiş, halkla ne kadar iç içe olmuş, halkı, mahalleleri ne kadar tanıyor? CHP’ye bunun hesabını Konyaaltılı vatandaşlar 31 Mart’ta soracaktır.

Milletvekili Mustafa Erdem’den sert çıkış: “Bu tedbirler dostlar alışverişte görsün tedbirleri" Milletvekili Mustafa Erdem’den sert çıkış: “Bu tedbirler dostlar alışverişte görsün tedbirleri"

36Aa3604 Cb30 4D5A Adb7 02Ce62E8A0E1 (Small)

CEKETİMİZİ ASSAK ALIRIZ

Bunu hukukçular söylüyor. Seçmenin de bilinçli olması gerekiyor. Buranın huzuru, halkın refahı önemli. Halkla ilgilenecek, halka hizmet edecek belediye başkanı önemli. Burayı tanımayanlara halkımız fırsat vermeyecektir. Birilerinin gönderdiği, ‘Ceketimizi assak kazanırız’ düşüncesiyle gönderilmesinin Konyaaltı seçmenine saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Anket yapmadım. Kendimin burada şanslı olduğumu hissediyorum. İYİ Parti’nin adayı Meryem Gökay Balkıç ve Memleket Partisi’nin adayı Onur Duruk buranın yerlisidir. Yarışın üçümüz arasında olduğunu ama kendimin şanslı olduğunu görüyorum. Kotan’ın buraya getirilmesi kendi seçmenlerine saygısızlık değil mi? Seçmeni oy vermeyecektir. Böyle düşündüğüm için rakip olarak görmüyorum.”

Muhabir: SERCAN AYTIŞ