Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıl dönümü kutlama programı, Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde saat 09.00'da başladı. Buradaki törene Kaymakam Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, Antalya İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Engin Burak Mindivanlı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hüseyin Direk, Cumhuriyet Başsavcısı Celal Tekin, İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, Daire Müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katılım sağladı.

A W188603 06

Antalya Büyükşehir Belediyesi mera alanlarına el attı Antalya Büyükşehir Belediyesi mera alanlarına el attı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz'ın anıta çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kutlamalar İskele’deki Şelale Meydanı’nda devam etti.

A W188603 01

VATANDAŞLARA TÜRK BAYRAĞI DAĞITILDI

Öğrencilerin gösterilerini sergilediği etkinlik alanının girişine stant kuran Alanya Belediyesi, geniş katılımlı programda vatandaşlara Türk bayrağı dağıttı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törene, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkıp, milli mücadeleyi başlattığını hatırlatarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın en önemli miras olduğuna vurgu yaptı.

A W188603 02

Yılmaz, "Bayrak sevdası ve bağımsızlık tutkusu, bir milleti şaha kaldırmıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin ve yüce milletimizin umudu, neşesi ve güvencesi sevgili çocuklarımız, adaletin dayanağı ulusal egemenliktir. Ulusal egemenlik, bir ulusun onurudur, namusudur ve şerefidir. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı hem dünyada bir ilki oluşturmaktadır hem de geleceğin Cumhuriyet nesillerine Atamızın verdiği önemi göstermektedir" dedi.

A W188603 03

FARKLI ÜLKELERİN ÇOCUKLARI ALANYA’DA BİR ARAYA GELDİ

Alanya Belediyesi'nin farklı ülkelerdeki kardeş şehirlerinden gelen 50 çocuğun ve kentte öğrenim gören yaban öğrencilerin de yer aldığı program; resim, şiir yarışmalarının ödül töreni, şiirlerin okunması, müzik konseri, 100 Çocuk 100 Atatürk Gösterisi ve halk oyunları ile Türk bayrağı sunumunun ardından sona erdi.

A W188603 04

Renkli görüntülere sahne olan ve yoğun ilgi gören çocukların gösterileri, izleyenlerden büyük alkış aldı. 

Kaynak: İHA