Antalya’nın o hastanesinde Atatürk büstü ve mescit açılışı Antalya’nın o hastanesinde Atatürk büstü ve mescit açılışı

Konyaaltı’nın katılımcı bir anlayışla ve ortak akılla yönetileceğini her platformda vurgulayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Cem Kotan, Antalya Kent İzleme Platformu (AKİP) temsilcileriyle bir araya geldi. Görüşmede, kent sorunları ve çözüm önerileri üzerine fikir alışverişi yapıldı, projeler anlatıldı.

SORUNLARIN PARÇASI


Görüşmenin başında AKİP adına hoş geldiniz diyen Antalya Kent İzleme Platformu (AKİP) Sözcüsü Av. Mustafa Şahin, seçilmişlerin kendisine, kamusal değerlere ve dezavantajlı toplumsal kesimlere yabancılaşmaması gerektiğini ifade etti.

Dsc06294.Jpg Adlı Dosyanın Kopyası
Yerel yönetimlerin, kamusal çıkarların ve toplumsal olandan yana karar almasının önemine değinen Mustafa Şahin, şunları söyledi: “Yerel yönetim zeminlerinde sorunlara neden olanların bir parçası olmadan mücadele vermenin, planlama ilkelerine bağlılığın, elbirliği içinde çözüm yolları geliştirmenin ve kent sakinlerinin canlı, cansız tarihsel, kültürel ve doğal ortamlarıyla birlikte yaşam alanları üzerinde söz sahibi olmalarının, kentsel düzenlemeleri ortak değerleri için sahiplenmeleri mümkün.”


SAHİL YÖNETİM PLANINDAN ULAŞIM SORUNUNA


 Antalya Kent İzleme Platformu (AKİP) temsilcileri, Cem Kotan ile görüşmede kentin rehabilitasyonu, yaşam alanlarının korunması, Konyaaltı Sahil Yönetim Planı yapılması ve uygulanmasına yönelik önerilerde bulundu.
Görüşmede sahildeki erozyon, deniz kirliliği, Konyaaltı’nın tarım karakterinin korunması ile ulaşım ve kent planı, sosyal imkanların genişletilmesi gibi konular da gündeme gelerek, bu konudaki öneriler ele alındı.
“KATILIMCI BİR ANLAYIŞLA YÖNETİLECEK”
 
Konyaaltı’nın çok özel bir yer olduğunu, sahili ve kırsalı için titizlikle çalıştıklarını söyleyen CHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Cem Kotan, kentin doğal yapısının korunarak şehircilik ilkelerine bağlı kalınacağını açıkladı.
Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Kotan, ayrıca sürdürülebilir projelerle, kent yaşamının konforunu artıracak, çocukların, gençlerin, yaşlıların yaşamlarını kolaylaştıracak uygulamalara yer vereceklerini dile getirdi.
 “Konyaaltı’nın katılımcı bir anlayışla yönetileceğini vurgulayan Cem Kotan, “Konyaaltı’na dair alınacak kararlarda meslek odalarına, akademisyenlere, sivil toplum kuruluşlarına danışacağız; halkın katılımıyla, ortak akılla kararlar alacağız. Seçim sürecinde gerçekleşen bu buluşmalar birlikte yürüyeceğimiz yolların ilk adımı” diye konuştu.

Kaynak: BÜLTEN