Kurban Bayramı'nı tatil beldelerinde kalmak isteyen kişiden bir dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Bodrum'daki sahil ve mesire alanlarını tercih etti. Tatilciler nedeniyle ilçede nüfus yoğunluğu artarken, sahiller ve mesire alanları doldu.

Muğla Sahil (2)

Adana’nın dev fabrikası milyonları kurtardı Adana’nın dev fabrikası milyonları kurtardı

Otellerin yüzde 100'ü doluluk mesafeye uzanan ilçede yerli ve yabancı kaçmak özellikle sahillerde dağılmıştı. Bayram sonrası tatilciler dönerken, geriye doğru çöpleri kaldı. Bodrum'da nüfus yoğunluğu nedeniyle çöp sorunu yaşandı. Bazı noktalarda çöp yığınları oluştu. Belediye başta plajlar olmak üzere bayram tatili yapmak üzere ilçe genelinde 340 personel ve 169 araçla yoğun bir temizlik çalışması yürüttü.

BAYRAM TATİLİNDE ÇÖP ORANI YÜZDE 33 ARTTI

Muğla Sahil (5)

Bayram öncesi günde ortalama 150 ton bahçe atılan toplayan ekipler, bayram tatili yapılabilme yüzdesi 33 artışla günde 200 ton bahçe atılan toplarken, bayramın 1'inci ve 4'üncü günleri arasında toplam 800 ton bahçe atılan toplandı. Öte yandan, ekipler bayram öncesi günde ortalama 690 ton evsel toplarken, bayram tatili yapılabileceği yüzde 40 artışla 975 ton evsel atık toplandı.

Muğla Sahil (4)

Ayrıca bayramın 1'inci ve 4'üncü günleri arasında toplam 3900 ton evsel atık toplandı. 9 günlük bayram tatili yapılabilmesi ise yaklaşık 7 bin 800 ton çöp toplanıyor.

Kaynak: DHA