EN BÜYÜK ŞABAN FİLMİ konusu ne, nerede çekildi, ne zaman, oyuncu kadrosu kimler var? EN BÜYÜK ŞABAN FİLMİ konusu ne, nerede çekildi, ne zaman, oyuncu kadrosu kimler var?

 Yerel seçimlerin üstünden 5 sene geçmesinin ardından 31 Mart 2024 yerel seçimlerine hazırlanan Türkiye, yarın yapılacak olan seçimle birlikte 5 sene sandığa gitmeyecek. Seçim atmosferi yurt genelini sarmış durumda. Belediye başkanı, ilçe başkanı, il ve ilçe meclis üyelerine ve muhtarına oy atacak olan vatandaş, seçim detaylarını araştırmaya başladı.  Yarın sabah 08.00’den 17.00’ye kadar sandıkta oyunu kullanacak olan vatandaş, nerede oy vereceğini bulmak için sorguluyor. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından görüntülenebilen gerekli evraklar ve sandık numarası bilgisi, vatandaşın gündeminde yer alıyor. Oy sandığı nereden sorgulanır, e-Devlet’ten sorgulanır mı?

OY SANDIĞI NEREDEN SORGULANIR? DETAYLAR…

SECİM-6
Yarın oy vermeye hazırlanan vatandaşlar oy kullanacakları mekanı ve sandığı e-Devlet’te bulabiliyor. Sisteme giriş yaptıktan sonra Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama ekranını açan vatandaşlar, sandık bilgilerinin detaylarına erişebiliyor. YSK’nin ‘Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması’ndan da sandık bilgilerine ulaşabilen vatandaşlar, YSK’nin Çağrı Merkezi olan 444 9 975 numarayı arayarak da bilgi edinebiliyor. Seçmen vatandaşların, Türkiye Cumhuriyeti kimliğini yanında bulundurması zorunludur.
secim-4
Bu belgeler nüfus cüzdanı, resmi dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hâkim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askeri kimlik kartı gibi, “kimliğini tereddütsüz ortaya koyan” resimli, resmi nitelikteki belgelerdir.

Muhabir: STAJER MUHABİR SENA GÜNEŞ