1998 yılında askere giden Hakan Altun, kendisinden ayrılan İclal Aydın için "Hani Bekleyeceksin" şarkısını yazdı. Ebru Gündeş gibi ünlü isimlerle anılan Hakan Altun ile ilgili şok gerçek ortaya çıktı. Sibel Can ve Hüsnü Şenlendiric'le birlikte kamera karşısına geçen Hakan Altun'un tam adı aslında öyle değilmiş İşte bu konu hakkında bilgiler...

Ebru Gundess

HAKAN ALTUN KİM?

Hakan Recep Altun Meral Altun ile Arap Hasan lakaplı eski futbolcu Hasan Altun'un oğlu, Siirtli Hafız Zeki Altun'un torunudur. 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türkiye Milli Müzik Konservatuarı'ndan mezun oldu. Ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi'nden yüksek lisans derecesini aldı.

Hakan Altun

Yeliz Yeşilmen alay konusu oldu, bacak boyunu uzatayım derken başına gelmeyen kalmadı, Photoshop kurbanı oldu Yeliz Yeşilmen alay konusu oldu, bacak boyunu uzatayım derken başına gelmeyen kalmadı, Photoshop kurbanı oldu

1992-1996 yılları arasında Kültür Bakanlığı'na bağlı Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu'nda ud sanatçısı olarak çalıştı. Askerliğini 1998 yılında Ankara'da tamamladı. Hakan Altun, 1998 yılında ilk albümü Hakan'ı çıkardı. İlk albümü Hani Bekleyecektin şarkısıyla tanındı. 1998 yılında arkadaşları Ayşe ve Aykut ile birlikte Aykut Hakan Ayşe adında bir grup kurdu. Bu topluluk 2 yıl sonra dağıldı.

Hakan Altun Görsel

Hakan Altun, 2008 yılında beyin tümörü ameliyatı geçirdi. Teşhis konulduktan sonra yaklaşık 12 yıldır beyin tümörü ile yaşadığı ortaya çıktı. 2021 yılından itibaren Kanal D'de Sibel Can ve Hüsnü Şenlendirici ile birlikte Şarkılar Bizi Söyler adlı programı sunmaya başladı.

HAKAN ALTUN’UN ALBÜMLERİ

Hakan

Ağlamak Yok Yüreğim

Nefesimsin

Yaralı Bir Aşkın Öyküsü

Hediye

Hakan Altun 2Ü

Küstüm Aşklara

Aşk, Ayrılık ve Adam

Aklın Bende Kalmasın

Tercihimdir

Senden Sonrası

Dedemin İlahileri

Aşk Lütfen Gel

Konu: Aşk

Usta Çırak

Muhabir: BADE ÖNDER