1998 yılında askere giden Hakan Altun, kendisinden ayrılan İclal Aydın için "Hani Bekleyeceksin" şarkısını yazdı. Ebru Gündeş gibi ünlü isimlerle anılan Hakan Altun ile ilgili şok gerçek ortaya çıktı. Sibel Can ve Hüsnü Şenlendiric'le birlikte kamera karşısına geçen Hakan Altun'un tam adı aslında öyle değilmiş İşte bu konu hakkında bilgiler...
HAKAN ALTUN KİM?
Hakan Recep Altun Meral Altun ile Arap Hasan lakaplı eski futbolcu Hasan Altun'un oğlu, Siirtli Hafız Zeki Altun'un torunudur. 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türkiye Milli Müzik Konservatuarı'ndan mezun oldu. Ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi'nden yüksek lisans derecesini aldı.
1992-1996 yılları arasında Kültür Bakanlığı'na bağlı Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu'nda ud sanatçısı olarak çalıştı. Askerliğini 1998 yılında Ankara'da tamamladı. Hakan Altun, 1998 yılında ilk albümü Hakan'ı çıkardı. İlk albümü Hani Bekleyecektin şarkısıyla tanındı. 1998 yılında arkadaşları Ayşe ve Aykut ile birlikte Aykut Hakan Ayşe adında bir grup kurdu. Bu topluluk 2 yıl sonra dağıldı.
Hakan Altun, 2008 yılında beyin tümörü ameliyatı geçirdi. Teşhis konulduktan sonra yaklaşık 12 yıldır beyin tümörü ile yaşadığı ortaya çıktı. 2021 yılından itibaren Kanal D'de Sibel Can ve Hüsnü Şenlendirici ile birlikte Şarkılar Bizi Söyler adlı programı sunmaya başladı.
HAKAN ALTUN’UN ALBÜMLERİ
Hakan
Ağlamak Yok Yüreğim
Nefesimsin
Yaralı Bir Aşkın Öyküsü
Hediye
Küstüm Aşklara
Aşk, Ayrılık ve Adam
Aklın Bende Kalmasın
Tercihimdir
Senden Sonrası
Dedemin İlahileri
Aşk Lütfen Gel
Konu: Aşk
Usta Çırak