25 Mayıs'ta 8 ayrı şehirde eş zamanlı miting gerçekleştireceklerini açıklayan Tüm Emeklilerin Sendikası, "Temmuz ayında yapılacak vicdansızlığı kabul etmeyeceğiz. Ekonomik krizin bedelini asgari ücretliler ile emekliler ödüyor" dedi.

KRİZİN BEDELİNİ KRİZİ ÇIKARANLAR ÖDESİN

Emekli (Small)

Tüm Emeklilerin Derneği, paylaştığı basın metninde Ülkemizde hukukun şimdiye kadar hiç olmadığı kadar askıya alındığını, adaletin şu ana kadar hiç bu kadar yara almadığını, emeğin değersizleştirildiğini ve emeklilerin hiç olmadığı kadar yoksullaştırıldığını belirterek ülke yönetiminde başarılı olunamaması sonucunda ortaya çıkan ekonomik krizin faturasının asgari ücretlilere ve emeklilere ödetildiğini ifade ederek, krizin bedelinin, krizi çıkaranlara ödetilmesi gerektiğini iletti.

Emeklilermitingt

10 MİLYON EMEKLİYE 'SIFIR' ZAM

Baın metninde emeklilerin insanca yaşamak istedikleri belirtilirken "en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayan emeklilere, Temmuz'da yine bir sürpriz hazırlanıyor. 10 milyon emekliye sıfır zam kapıda. Yani artışlar kök maaşa yapılacağından, 10 milyon emekli 10 000 lira almaya devam edecektir. Temmuz ayı emekliler için yoksullaşmanın dip yapacağı ayın başlangıcı ve gelecek aylar daha da kötü olacaktır. Bu vicdansızlığı kabul etmeyeceğiz" diyerek sitemde bulunuldu.

Emeklimiting (Small)

"İKTİDAR UYARIMIZI ANLAMAMIŞ"

31 Mart seçimlerinin bir uyarı niteliği taşıdığı ifade edilirken "belli ki; 31 Mart uyarımızı iktidar anlamamış. Nasıl olsa seçimlere daha 4 yıl var diyerek, bizi oyalayabileceğini, hafızamızı yok sayarak, günü geldiğinde kandıracağını sanıyor. Kananlar bellidir. Biz kanmayacağız. Bu vesileyle, 25 Mayıs’ta taleplerimizi alanlarda iktidara bir kez daha hatırlatacağız. Uyarı görevimizi yapacağız. Topladığımız imzaları bir kez daha TBMM 'Sİ Başkanlığına ileteceğiz" açıklamasında bulunuldu.

Konyaaltı Belediye Başkanı personelle bayramlaştı Konyaaltı Belediye Başkanı personelle bayramlaştı

Tum Emekliler Sendikasi (Small)

BÖLGESEL MİTİNG SONRASI ANKARA'DA TOPLANILACAK

25 Mayıs’ta İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Eskişehir, Tarsus, Burhaniye ve Fatsa'da alanlarda olacaklarını belirten Tüm Emeklilerin Sendikası, tüm halkı emeklilerin gerçekleştireceği mitinglere davet etti. Ana muhalefet partisinin emekliler mitingini gerçekleştirmesinin öneminden bahsedilirken diğer partilerden de aynı girişimin beklenildiği iletildi. Bütün üyeler 26 Mayıs’ta  CHP'nin Ankara'da düzenleyeceği emekli mitingine çağırılırken bölgesel olarak gerçekleştirilecek mitinglerin ardından hep beraber Ankara'da olunacağı aktarıldı.

Tumemeklilersendika (Small)

Toplanma Yeri ve Tarihi

Tarih: 25 Mayıs Cumartesi

Toplanma Yeri: Aydın Kanza Parkı

Toplanma Saati: 15.30

Yürüyüş Başlama Saati:14.00

Kaynak: HABER MERKEZİ