Erden Timur, Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekili görevinden ayrılmasıyla gündem oldu. Durum böyle olunca Erden Timur’un kim olduğu ve kariyeri merak ediliyor. Erden Timur’un serveti başta olmak üzere hakkında merak edilenleri yanıtladık!

Erden Timur Serveti 5

Erden Timur Serveti

Erden Timur, 2010 yılında “Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş.” çatısı altında Nef markasını kurmuş ve başta İstanbul olmak üzere Bodrum, Londra gibi şehirlerde markalı konut projeleri geliştirmiştir. Projelerinde patenti kendisine ait olan “foldhome” konseptini uygulamıştır.

Erden Timur’un serveti Forbes 2020 verilerine göre 400 milyon dolardır. Erden Timur mal varlığıyla Türkiye’nin en zengin 100. insanı unvanına sahiptir.

Erden Timur Kimdir?

Erden Timur ünlü bir avukat ve iş insanıdır. 16 Kasım 1981 tarihinde doğan Erden Timur, 2000 yılında Tarsus Amerikan Koleji'nden mezun olmuştur.

2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olarak avukatlık diplomasını almıştır. Yüksek lisans eğitimine ise London School of Economics'te devam etmiştir. Ardından babasının rahatsızlanması nedeniyle eğitimini yarım bırakarak üçüncü ayda Türkiye'ye dönmüştür.

Erden Timur Serveti 1

Erden Timur Nereli?

Erden Timur 16 Kasım 1981 tarihinde Mersin’de doğmuştur. Kendisi aslen Mersinlidir.

Erden Timur Babası Nereli?

Erden Timur’un ailesi hakkında pek fazla bilgi bulunmamaktadır. Ancak Timur ailesinin Mersinli olduğu bilinmektedir.

Muğla’nın o pazarı inceleme altında Muğla’nın o pazarı inceleme altında

Erden Timur Kaç Yaşında?

Erden Timur 16 Kasım 1981 tarihinde dünyaya gelmiştir. Timur günümüz itibarıyla 43 yaşındadır.

Erden Timur Boyu Kaç?

Erden Timur’un fiziksel özellikleri de merak konusu. Erden Timur’un boyunun 1.70 m olduğu tahmin edilmektedir.

Erden Timur Serveti 7

Erden Timur Eşi Kim?

Erden Timur serveti dışında özel hayatı da araştırılıyor. Erden Timur üniversiteden sınıf arkadaşı Emine Timur ile evlidir. Çiftin Ala Bade adında bir kızı Yusuf Kenan adında da bir erkek çocuğu vardır.

Erden Timur Serveti 3

Erden Timur Ne İş Yapar?

Erden Timur Londra’dan Türkiye’ye döndükten sonra sonra aile şirketlerinde çalışmaya başlamıştır. Aile şirketine ait bir arsada yarım kalan bir projeyi tamamlamak için inşaat sektörüne girmiştir.

2010 yılında Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. çatısı altında Nef markasını kurmuştur. Erden Timur Nef markalı konut projelerini İstanbul, Bodrum, Londra gibi şehirlerde uygulayıp geliştirmeye başlamıştır.

Hayırsever bir yönü de olan Erden Timur, Nef'in gerçek sahibinin toplum olduğunu vurgulamak adına kuruluşundan bu yana şirketin dağıtılabilir kârının en az yüzde %51’ini toplumsal fayda sağlayacak işlerde kullanma prensibini benimsemiştir. Bu sebeple NEF Vakfı’nı kuran Erden Timur her yıl şirketinin dağıtılabilir kârının %51’ini bu vakfa aktarmaktadır.

İş insanı ve avukatlığının yanında da Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekili kimliğiyle de tanınmaktadır. 11 Haziran 2022 yılında Galatasaray Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’nda Dursun Özbek başkanlığa geçince Erden Timur da Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak görev yapmaya başlamıştır. Ancak 4 Haziran 2024 tarihinde bu görevinden istifa ettiğini açıklamıştır.

Erden Timur Neyin Sahibi?

Erden Timur, aile şirketi olan Timur Gayrimenkul  Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. ve bu şirket çatısı altında kurulmuş olan NEF markasının sahibidir. Bir dönem Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak da görev yapmıştır.

Erden Timur Görevi Bıraktı Mı?

Erden Timur Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevinden 4 Haziran 2024 yılında istifa etmiştir.

Erden Timur koyu Galatasaray taraftarlığı ile tanınmaktadır. Hatta Emre Akbaba ve Radamel Falcao’nun kulübe transferleri sırasında maddi destek sağladığı bilinmektedir.

Erden Timur Serveti 4

Sıkça Sorulan Sorular

Erden Timur serveti konusuna dair sık sorulan soruları yanıtladık!

Erden Timur Neden Ayrıldı?

Erden Timur Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevinden iş yoğunluğu nedeniyle ayrılmıştır.

Erden Timur’un Şirketleri Hangileri?

Erden Timur’un babasının hastalığı üzerine başına geçtiği Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş adında bir şirketi vardır. Bu şirketin çatısı altında kurulan NEF adındaki marka da yine Erden Timur’a aittir.

Muhabir: Nihat Toklu