Erkan Can, 1981 yılında Bursa'da doğmuştur. Optik sektörüne 1998 yılında adım atmış ve deneyim kazanmıştır. 2006 yılında kendi optik işletmesini kurarak girişimci bir yolculuğa adım atmıştır. İşletmesini kurduktan sonra sektörde başarılı bir kariyer serüveni yaşamıştır.

2008 yılında medya alanında da faaliyet göstermek üzere bir medya grubu kurmuş ve çeşitli projeler geliştirmiştir.

Ercan Can kimdir?

Erkan Can, 1981 yılında Bursa'da doğmuştur ve ilk, orta ve lise eğitimini de Bursa'da tamamlamıştır. 1998 yılında optik sektörüne adım atmış ve bu alanda çalışmaya başlamıştır. 2006 yılında kendi optik işletmesini kurarak girişimci bir yolculuğa başlamıştır. Optik sektöründeki deneyimleri ve başarısıyla kendini kanıtlamıştır.

2008 yılında medya alanında da faaliyet göstermek üzere bir medya grubu kurmuş ve çeşitli projeler geliştirmiştir. 

Bu şehirden CHP’ye büyük geçiş Bu şehirden CHP’ye büyük geçiş

Avrupa Birliği Habitat bünyesinde gençlik çalışmaları üzerinde projeler geliştirerek ödüller kazanmıştır. Gençlik alanında yaptığı çalışmalarla adından söz ettirmiştir.

Erkan Can, Mercek Gazetesi'nde "Esnaf Sorunları" adlı köşe yazılarıyla da yazarlık yapmıştır. Yazdığı yazılarla toplumsal konulara dikkat çekmiş ve esnafın sorunlarını gündeme getirmiştir.

2014 yılında Demokrat Parti'den Mudanya Belediye Başkan adayı olarak yerel seçimlere katılmıştır. Mudanya'da yaşayan Erkan Can, evli ve üç çocuk babasıdır. 2019 yılında da Demokrat Parti'den Bursa Mudanya Belediye Başkan adayı olarak seçimlere girmiştir.

Kaynak: HABER MERKEZİ