Fenerbahçe'de olağanüstü genel kurul toplantısı Ülker Stadyumu'nda gerçekleşiyor. Başkan Ali Koç, toplantıda alınacak aksiyonları açıklayacak, bu kararların olası hukuki ve finansal sonuçlarını aktaracak ve yetki isteyecek. Sponsorlar, Bankalar Birliği ve SPK ile yapılan görüşmelerin detayları camiaya aktarılacak. Fikir alışverişinin ardından önergeyle el kaldırma usulüyle oylama yapılacak.

Ali Koç'un Konuşması:

Trabzon'a Gitmeme Opsiyonu: Trabzon'a gitmeme opsiyonu var. Bu aklımıza yatan bir seçenek. Sadece 3 değil, 6 puan etkileniyor. Bir süre U19 ile gitmeyi düşünüyoruz. Ancak, yayın havuzundan çıkamıyoruz. Üç katı gelir sağlayabiliriz ancak kanunen sıkı sıkıya bağlanmış durumda.

Wolverhampton – Arsenal  CANLI İZLE Şifresiz, Taraftarium, Taraftarium24, Justin TV yan izleme ekranı, Wolverhampton – Arsenal  maçı nereden izlenir? Wolverhampton – Arsenal CANLI İZLE Şifresiz, Taraftarium, Taraftarium24, Justin TV yan izleme ekranı, Wolverhampton – Arsenal maçı nereden izlenir?

Süper Kupa İçin İki Opsiyon: Süper Kupa'yla ilgili iki opsiyonumuz var: hiç çıkmamak veya U-19'la çıkmak. Eğer radikal bir tepki olacaksa, o zaman Süper Kupa'da olmalı. Federasyonla olan ilişkilerimizi göz önünde bulundurarak bu konuda karar almalıyız. Süper Kupa tarihini değiştirmeyerek Fenerbahçe'nin hem şampiyonluk hem de Avrupa yolu üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir. Bu konuda birçok insanın endişesi var.

Ligden Çekilme Kararı: Ligden çekilme konusunu bir sonraki Genel Kurul’a kadar askıya alıyoruz. Urfa'ya seyahat planı yapmayın, Süper Kupa biletlerini rezerve etmeyin. Ligden çekilme, bu sezonun tüm emeklerini çöpe atmak olur. En kararlı adımları atalım, ligden çekilelim. Ancak, eğer bu karar alınacaksa, en son adım olmalı.

Futbol Faaliyetlerini Durdurma: Futbol faaliyetlerini şu an hiç değerlendirmiyoruz. Bunun için hazırlıklı olmamız gerekiyor. Amatör liglerden başlayarak faaliyetleri durdurmak demek. Ancak, önce birçok adım atarız, sonra bir kulüple birleşiriz.

Şampiyonluk Hedefi: Futbolcularımızla Samandıra'da bir araya geldik. Kendi hedeflerini çok net bir şekilde dile getirdiler. Sonuna kadar emekleriyle, terleriyle, kanlarıyla mücadele etmek istediklerini ve şampiyon olacaklarını ifade ettiler.

Kaynak: HABER MERKEZİ