Gaziosmanpaşa’da oy sayımına itiraz eden AK Parti’nin itirazları üzerine İl Seçim Kurulu Başkanlığı oyların yeniden sayılmasına karar verdi. Gaziosmanpaşa’da yeni oy sayımı dün saat 11.00’da başladı. Yeniden oy sayımına ise AK Parti ve CHP’Den 50’şer kişilik gruplar görevlendirildi. Bu grupların yanı sıra İl Seçim Kurulu görevlileri huzurunda gerçekleşti.

Secim Sonuclari L8M4

Şebnem Bursalı ve Istakoz olayı nedir, ne oldu, Erdoğan’dan neden özür diledi Şebnem Bursalı ve Istakoz olayı nedir, ne oldu, Erdoğan’dan neden özür diledi

POLİS OLAYLARA MÜDAHALE ETTİ

Oy sayımı sırasında AK Parti ve CHP arasında tartışmalar meydana geldi. Oy sayımının yapıldığı Gaziosmanpaşa Belediyesi Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi önün de kalabalık gruplar oluştu. Yumruk yumruğa yapılan kavgalara müdahale edildi. 11.00’da başlayan oy sayı işlemleri akşam saat 23.00’a kadar devam etti. 301 sandığın yeniden sayıldığı sayım işleminde AK Partililer ve CHP’liler arasında meydana gelen kavgalara polis ekipleri müdahalelerde bulundu.

Seçim Sonucu

OYLAR YENİDEN SAYILIYOR

Gaziosmanpaşa’da seçimi CHP adayı olan Hakan Bahçetepe 879 oy farkla kazanmıştı. Ancak oy farkının az olmasından dolayı ve geçersiz oyların fazlalığından kaynaklı olarak oyların yeniden sayımına karar verildi. Dün yeniden sayım işlemine başlanarak akşam 23.00 saatlerine kadar oylar sayılmıştı. Yeni oy sayımına ise bu sabah yeniden başlandı.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN