Alanya Belediyesi bu yıl 14’üncüsü gerçekleştirilen Gazipaşa Tarım Fuarı’nda stant açarak kentin ipek kültürünü, Mutfak Mirası Alanya ve Park Bahçeler Müdürlüğü seralarında üretilen süs bitkileri ile beraber organik gübre tanıtımı yapıldı. Fuar, saat 11.00’da düzenlenen törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Gazipasa Tarim Fuari Alanya (Small)

FUARDA BİRÇOK ÜRÜN SERGİLENDİ

Çok sayıda firmanın katıldığı fuarda yer alan Alanya Belediyesi’nin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Park Bahçeler Müdürlüğü’nün iş birliği halinde yürüttüğü çalışmalar vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. İpekten dokunan ürünler, el sanatları, dokuma tezgâhı ve yöresel ürünler başta olmak üzere ipek kültürünün tarihi, geçmişten günümüze Alanya lezzetlerini buluşturan Mutfak Mirası Alanya ile birlikte bitki atıklarından yapılan organik katı ve sıvı gübrelerin tanıtımı yapıldı. Stantta ayrıca Park Bahçeler Müdürlüğü seralarında üretilen ve Alanya’nın parklarını süsleyen bitkiler de sergilendi.

Gazipasa Tarim Fuari (Small)

FUAR TANITIMI 4 MAYIS’A KADAR DEVAM EDECEK

Belediyeler, tarımla ilgili kurum ve kuruluşlar, Sivil Toplum Kuruluşları (STK), firmalar ile vatandaşların katıldığı ve çeşitli etkinliklere sahne olan fuarda Alanya Belediyesi, 4 Mayıs Cumartesi günü akşama kadar tanıtım faaliyetlerini sürdürecek. Fuarın ilk gününde Alanya Belediyesi standına, Alanya Üniversitesi ve Alaattin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) öğrencileri de gastronomi sunumlarıyla misafir oldular.

Kadınların acılarını anlatan ‘Troyalı Kadınlar’ tiyatrosu büyük ilgi gördü Kadınların acılarını anlatan ‘Troyalı Kadınlar’ tiyatrosu büyük ilgi gördü

Tarim Fuari (Small)

Ziyaretçi akınına uğrayan standı, Gazipaşa Kaymakamı Orhan Altun, Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz, Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, ALKÜ Gazipaşa Mustafa Rahmi Büyükballı (MRB) Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Mehmet Kahyaoğlu, öğrenciler ve vatandaşlar ziyaret ederek, sergilenen ürünlerle ilgili bilgi aldılar.

Kaynak: BÜLTEN