TMMOB gıda mühendisleri odası öğrenci temsilcileri en son 2019 da yapılan 17. Mayıs Şenliğinin bu yıl Akdeniz Üniversitesi Gıda mühendisliği temsilcileri düzenledi. Bugün Konyaaltı sahilinde gerçekleşecek olan 17. Geleneksel Mayıs Şenliği, öğrenci temsilcilerini bir araya getirerek gelecekte iş birliği yapacak potansiyel meslektaşları tanıştırarak örgütlülüğü güçlendirdi.

gıda mühendis şenlik

Erken zeytin hasadı uyarısı… "Zeytinyağı daha acı ve yakıcı olabilir" Erken zeytin hasadı uyarısı… "Zeytinyağı daha acı ve yakıcı olabilir"

BİZE HER YER GIDAMO

Türkiye’nin birçok üniversitesinin katıldığı şenlikte geleceğin gıda mühendisleri bir araya geldi. Hacettepe Üniversitesi, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi, İstanbul Yıldız Üniversitesi, Afyon Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, İzmir Ege Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi, Konya Selçuk Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Mersin Üniversitesinden gelen mühendislik öğrencileri “BİZE HER YER GIDAMO” diyerek dayanışmanın ve örgütlülüğün öneminin vurguladı.

gıda mühendisler,

Etkinliğin başkanlığını sürdüren Gıda Mühendisliği öğrencisi temsilcisi Ecem Karadağ “Akdeniz Üniversitesi gıda mühendisliği olarak bu etkinliğe aylardır hazırlanıyoruz. Amacımız ülkenin her yerindeki meslektaşlarımızı bir araya getirip kaynaşmalarını sağlamak oldu. Etkinliğimize katılım sağlayan tüm öğrencilerin eğlenip güzel vakit geçirdiğini düşünüyorum. Etkinlik başında yağmur bizi zorlasa da birlikte başarılı bir şekilde bu süreci atlattık. Öncelikle 17. Mayıs Geleneksel Gıda Şenliğinde bize sponsorluk yapan birçok firmaya teşekkürlerimi iletiyorum. Ayrıca etkinliğin her adımında yanımda olan koordinatör ekibine de minnetlerimi sunuyorum.”  dedi

B9788535 9216 40F8 B5Fa 7Fb1Cc29B3Ea

ÖĞRENCİLER BİR ARADA

Temsilcilerin açılış konuşması ve üniversitelere seslenme ile başlayan etkinlik yemek ve içecek dağıtımı ile devam etti. Ankara Makarna , Obsesso Kahve, Dimes Meyve suyu, Yörükoğlu, Bex Coffe ve bir çok sponsor öğrencilere ürünlerini tanıttı. Oyunlar ve etkinlikler ile eğlenen öğrenciler gün boyu şenliğin tadını çıkarırken meslektaşları ile kaynaştı. Festival sonuna doğru verilen konser ile öğrenciler eğlenmeye devam etti. Etkinlik temsilcilerin kapanış konuşması ile sonlandı. 

Muhabir: Şeyda Tütgün