Antalya Konyaaltı Sahili son zamanlarda sık sık işgaller nedeniyle gündeme geliyordu. Plajın işletmeler ve otel sahipleri tarafından işgal edilmesi nedeniyle tepkili olan vatandaşlar bu işletmelere adeta ateş püskürüyor. Halk plajlarını kullanamayan vatandaşlar, denize girmekte zorluk yaşadıklarını dile getirerek sık sık yetkililere sesleniyordu. Ancak durum bu kez farklı. Konyaaltı Sahilini bu kez vatandaşlar işgal etti. Görüntüleri gören vatandaşlar, bu kadarı da ‘Pes’ dedi. Yetkililere seslenen vatandaşlar, işgallerin son bulmasını istedi.

Konyaalti Plaji Engelli Rampasi Isgali (1) (Small)

DENİZE GİREMİYORLAR

Antalya’nın dünyaca ünlü sahillerinden bir tanesi olan Konyaaltı Sahili yine işgaller nedeniyle gündeme geldi. Menderes Türel döneminde Konyaaltı Sahiline yapılan engelli rampasını işgal eden vatandaşlara tepkiler çığ gibi geliyor. Engelli rampasından denize atlayan vatandaşlar, rampayı işgal etmesi nedeniyle eleştiri oklarının hedefi oldu. Engelli vatandaşların denize kavuşabilmeleri için yapılan engelli rampasından denize atlayan vatandaşlar eleştiri oklarının hedefi oldu. Rampadan denize atlayarak engelli vatandaşların rampayı kullanmalarına engel olan vatandaşlara tepki gösterenler yetkililere seslendi. Rampanın engelli vatandaşlar için yapıldığını dile getiren vatandaşlar, “Denize girilecek bir sürü alan varken neden engelli rampası? Birçok alanda zorluklar yaşayan engelli vatandaşlara bu konuda bir zulüm yapılıyor. Sıcak havalarda serinlemek isteyen vatandaşlar gibi denize girmek isteyen engelli vatandaşlar için 2017 yılında Menderes Türel tarafından yapılan bu rampayı neden engelli vatandaşlar hariç herkes kullanıyor?

Konyaalti Engelsiz Plaji (Small)

Antalya’nın o ilçesinde sıkı yönetim Antalya’nın o ilçesinde sıkı yönetim

Bu rampayı kullanırken hiç mi vicdanları sızlamıyor. Bu kişiler bu rampayı kullandığı için bir sürü engelli vatandaş, denize giremiyor. Sahile bir sevinçle geliyorlar, bakıyorlar kendileri için yapılan rampa işgal altında. Bu işgaller nedeniyle denize giremeden evlerine dönmek zorunda kalıyorlar. Yetkililer bir an önce bu işgallere ‘Dur’ demeli. Bu alanlar denetlenerek, bu alanların engelli vatandaşların kullanmalarını sağlamalılar” şeklinde konuştular.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN