Emre Gül’ün 3 kitaptan oluşan ‘Güneşi Söndürmem Gerek’ serisi, sinemaya uyarlandı. 29 Mart Cuma günü vizyona giren filmin başrollerini Serra Arıtürk, Samet Kaan Kuyucu ve Gürberk Polat’ı gibi ünlü isimler paylaşıyor. Sky Films ve ASC Films imzalarını taşıyan film yavru vatan Kıbrıs’ta çekildi. Filmin başrollerini paylaşan Serra Arıtürk, Samet Kaan Kuyucu ve Gürberk Polat, ünlü magazin gazetecisi Birsen Altuntaş’ın internet yapımı programında konuştu.

Whatsapp Image 2024 03 31 At 4.37.42 Pm (1)

Filmin başrolü olan Umut isimli karakteri canlandıran Serra Arıtürk, “Umut isminden çok memnunum. Değişik isimli bir karakter taşımak çok hoşuma gidiyor. Şu anda oynadığım ‘Taş, Kağıt, Makas’ dizisinde beraber oynadığım Ekin Koç’un karakterinin adı da Umut… Ona bazen Umut dediklerinde ben bakıyorum. Şu an film çok gündemde ve sürekli editler karşıma çıkıyor. Umut dediklerinde bazen ben bakıyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu. Samet Kaan Kuyumcu ne dedi, Umut karakterini kim sanmış? Güneşi Söndürmem Gerek filminin konusu ne?

Whatsapp Image 2024 03 31 At 4.37.41 Pm

UMUT’U ERKEK SANMIŞ

Kitaptan beyazperdeye uyarlanan ‘Güneşi Söndürmem Gerek’ filminde Kerem karakterini canlandıran Samet Kaan Kuyucu, ‘Umut’ karakterini erkek sandığını, “Ben kitabı okurken ilk 40 sayfada falan Umut’u erkek sandım” dedi. Söze giren Serra Arıtürk “İnsanların çok başına geliyormuş… Yazarımız Emre de bunu açıklamaya ihtiyacı hissetmiş. Yayınevlerini okuttuğunda insanları yarısına kadar Umut’u erkek sanarak okumuşlar” şeklinde açıkladı.

Hasan Can Kaya SAĞLIK DURUMU || Hasan Can Kaya sakatlandı mı, omuz neden kırıldı, acil ameliyata alınmıştı Hasan Can Kaya SAĞLIK DURUMU || Hasan Can Kaya sakatlandı mı, omuz neden kırıldı, acil ameliyata alınmıştı

Whatsapp Image 2024 03 31 At 4.37.42 Pm
Öte yandan, başrolde yer alan Umut karakterinin en yakın arkadaşı olan ‘Göktuğ Kaya’yı canlandıran Gürberk Polat ise “Göktuğ karakterine çok ısındım, bir haftada 3 kitabı birden okudum” ifadelerine yer verdi. 29 Mart 2024 tarihinde vizyona giren filmin yönetmen koltuğunda Hande Türkel yer alıyor.

‘GÜNEŞİ SÖNDÜRMEM GEREK’ KONUSU

Mükemmel bir hayata sahip olan Umut isimli genç kadın, sevgilisi Anıl’ı bir trafik kazasında kaybeder. Sıkıcı hayatından şikayet eden bir genç kadınken hayatının darmaduman oluşuyla mücadele etmek zorunda kalan Umut, gerçek mücadelesini vermeye hazırlanır.

Muhabir: STAJYER MUHABİR SENA GÜNEŞ