İYİ Parti, 25 Ekim 2017'de Meral Akşener liderliğinde kurulan ve Türkiye'de faaliyet gösteren bir siyasi partidir. Parti amblemi güneş ve isminin Kayı boyu bayrağından esinlenerek yazılması şeklindedir. Genel başkanı Meral Akşener olan partinin TBMM'de 38 milletvekili bulunmaktadır.

Parti, Milliyetçi Hareket Partisinden ayrılan tanınmış isimler tarafından kurulmuştur. İYİ Parti genellikle etnik milliyetçiliğe karşı ılımlı sivil milliyetçiliği destekler ve siyasi yelpazenin merkezinde konumlandığını vurgular. Ayrıca Avrupa Birliği ile Türkiye'nin yakın ilişkilerine önem verir ve Türkiye'nin Batı Bloku'nun bir parçası olması gerektiğini savunur.

PTT PERSONEL ALIMI 2024 başladı mı, PTT personel alım şartları neler, ne kadar personel alınacak? PTT PERSONEL ALIMI 2024 başladı mı, PTT personel alım şartları neler, ne kadar personel alınacak?

Parti, parlamenter sistemin ve kurumların bütünlüğünü koruma konusunda önemli bir rol oynamaktadır. MHP ve AK Parti hükümetlerine muhalif olan sağcı seçmenler için alternatif bir seçenek olarak görülen İYİ Parti, geniş bir seçmen kitlesine seslenmeyi hedefler.

Whats App Image 2023 03 23 At 22.59.12 1

MANİSA ADAYI BELLİ OLDU MU?

İYİ Parti, 31 Mart 2024 yerel seçimleri için aday tanıtım toplantılarında yeni belediye başkan adaylarını duyurmaya devam ediyor. İYİ Parti'nin Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Gürhan Özcan olarak açıklandı.

Muhabir: Stajyer Muhabir/Abdülsamet Fikirdanış