Grip, soğuk algınlığı, zatürre ve salgın hastalık vakalarında artış yaşanmaya devam ediyor. Vatandaşlar, hastanelere akın ederken, yaşanan yoğunluğun önlemle azalabileceğini vurgulayan Antalya Tabip Odası Başkanı Taha Karaman, “Her şeyden önce hastalıklara karşı önlem alınması gerekiyor. Maske kullanmak şart” dedi.

Binlerin adını bile bilmediği bu meyve şifa dağıtmasıyla ünlü Binlerin adını bile bilmediği bu meyve şifa dağıtmasıyla ünlü

Hastane Kuyruklarina Maske Cozum Resim

ÖNCE TEDBİR

Hastanelerde oluşan yoğunluğun önlem ile azalacağını ifade eden Başkan Karaman, “Hastanelerde oluşan yoğunluk çözülmeyecek bir sorun değil. Önemli olan her şeyden önce hastalıklara karşı önlem almaktır. Özellikle kapalı ortamlarda maske kullanımını sağlamak zorundayız. Buradaki amaç hastalığın ortaya çıkmasını engellemektir. Otobüs, asansör gibi kalabalık ortamlarda maske kullanımına özen gösterilmesi, beslenmeye dikkat edilmesi ve bol sıvı tüketimi oldukça önemli. Kişilerin bulunduğu ortamda havalandırma yapılmasına dikkat edilmelidir. Bunların yapılması halinde hastanelerde oluşan kalabalık ortamda azalma yaşanır” şeklinde konuştu.  Başkan Karaman, kronik hastalığı olan kişilere de uyarıda bulunarak, “Özellikle kronik hastalığı olan insanlara eylül ve ekim aylarında grip aşılarını yaptırmalarını öneriyoruz. Grip aşısı hastalığı önlediği gibi kişi hasta olsa bile hafif atlatmasını sağlar” diye konuştu.

Muhabir: AYŞEGÜL ŞAHİN