Konyaaltı Otizm Gönüllüleri ile bir araya gelen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, HayatPark’ta otizmli bireyler için belirli günlerde etkinlikler düzenleyeceklerini kaydetti.

Konyaaltı Otizm Gönüllüleri’ni misafir eden Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, ailelerin taleplerini dinledi. Otizmli çocukların vakit geçirebileceği ve sosyal yaşama uyum sağlayacakları ortamların azlığından şikâyet eden aileler, konuyla ilgili Esen’den destek istedi. Otizmli bireylerin geleneksel eğitim sistemi ile dört duvar arasına kapatılmasını doğru bulmadıklarını belirten Başkan Esen, ailelere bir öneri sundu. Haftanın belirli günlerinde otizmli bireyler için HayatPark’ta etkinlikler düzenleyebileceklerini ifade eden Esen, ailelere hitap ederek, “Uzun zamandır yapmayı planladığımız bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizler için de uygunsa, HayatPark’ta otizmli çocuklarımıza yönelik haftanın belirli günlerinde etkinlikler düzenleyelim. Açık havada, doğa içerisinde hem gelişimlerine hem de sosyalleşmelerine katkı sağlayacak etkinlikler olacak. Evi uzak olan aileler için de ücretsiz servis uygulaması başlatacağız” dedi. Çocukları için tam olarak bunu istediklerini belirten aileler, Başkan Esen’in önerisini memnuniyetle karşıladı.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/07/HayatParkta-ozel-cocuklara-ozel-gun-5-Small.jpg HayatPark’ta otizmli bireyler için belirli günlerde etkinlikler düzenlenecek 1

ESEN’DEN YENİ BİR MÜJDE

Toplantıda tek tek söz alıp taleplerini dile getiren aileler, Antalya’da otizmli çocukların hem sosyalleşebileceği hem de eğitim alabileceği bir yerin olmamasından şikâyet etti. Bunun üzerine Esen, ilerleyen zamanda vermeyi planladığı müjdeyi paylaşmak istedi. Konyaaltı Yeni Mahalle’de bulunan Körler İlkokulu’nda yenileme çalışmaları başlattıklarını kaydeden Esen, çalışmaları neredeyse yarıladıklarını ifade etti. Projenin bitiminden sonra otizmli bireyler için hem açık hem de kapalı alanlara sahip bir yaşam merkezi inşa etmiş olacaklarını söyleyen Başkan Esen, “Milli Eğitim’den Körler İlkokulu’nu devraldık. Şimdi orada çalışmalarımız sürüyor. Yaklaşık 8 bin metrekare büyüklüğünde bir bahçeye sahip. O bahçeyi tamamen otizmli bireylerimiz için düzenliyoruz. Şu anda çalışmalar sürüyor. Aslında bu müjdeyi çalışmaların bitiminden sonra vermeyi planlıyordum. Ama şimdi yeri gelmişken sizlerle paylaşmak istedim. İnanın bu konu üzerinde çok kafa yoruyoruz. Belediye başkanlığı görevimden önce de ilgilendiğim ve bir şeyler yapmak istediğim bir konu. Çünkü ailelerin yaşadıkları zorlukları, fedakârlıkları görüyorum. Bununla ilgili üzerimize ne düşüyorsa imkânlarımız doğrultusunda yerine getireceğiz” şeklinde konuştu.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/07/HayatParkta-ozel-cocuklara-ozel-gun-7-Small.jpg HayatPark’ta otizmli bireyler için belirli günlerde etkinlikler düzenlenecek 2

BÜLTEN