Antalya’da yaşayan orta yaş grubunun oluşturduğu Türk Sanat Müziği korosu yaza veda konseri gerçekleştirdi. Konyaaltı Belediyesi Feslikan Salonu’nu dolduran müzik severleriyle buluşan Hoş Seda koro ekibinin TRT terbiyesi ve disiplininde sunum yapması herkesin takdirini topladı. Sevenlerine unutulmaz anlar yaşatan koro ekibi uzun alkışlar topladı.

Whatsapp Image 2024 05 09 At 11.42.39 (Small)

Koro sorumlusu gazeteci Ümit Kuruüzüm, 2023 yılı çalışmalarını bu konserle noktaladıklarını belirterek “İnşallah önümüzdeki yıl daha geniş salonlarda daha kalabalık izleyiciyle buluşacağız. İlgili kurumların bizlere gösterdiği yardım ve destekleri için ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

Antalya’da plajlar şiir sesleriyle yankılandı Antalya’da plajlar şiir sesleriyle yankılandı

Whatsapp Image 2024 05 09 At 11.42.41 (Small)

KONSER GECEYE DAMGA VURDU

Feslikan Salonu’ndaki konserin sunumunu Hacer Aras yaparken koro şefi Hayati Göver’in başarılı yönetimiyle Kürdili Hicazkar’dan-Peşreve, geçiş taksimleriyle rast –uşak makamlarıyla solistlerin bireysel yetenekli sesleri geceye damga vurdu.

Whatsapp Image 2024 05 09 At 11.42.38 (Small)

600 kişilik salonu dolduran müzikseverler arasında Asmalı konak Huzurevi sakinleri de yer aldı ve hareketli şarkılara tempo tuttular. Konser sonunda ise müzikseverler koro ekibi ayakta alkışlayarak teşekkürlerini iletti.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN